Oláh Gipsy Beats

Dátum:30. Aug - 30. Aug
Miesto:Trstice
Kategória: Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

A zenekar egy egyedülálló magyarországi oláh cigány zenei különlegesség, mivel egy zenekarként látható a Magyarországon több évtizede működő négy legnépszerűbb zenekara a Ternipe, Szilvási Gipsy Folk Band, az Ando Drom és a Romano Drom szólistái.
Az így kialakult csapat zenéje egyszerre tradicionális és mai, egy egyedi fúziója az olykor vidéki cigány telepeken halható ősi ének hangzás és a mai nagyvárosi populáris és más népek zenéiben halható zenei hangzásnak. Így a hét énekes ( öt férfi és két nő )magával ragadó dinamikus közös ének hangzását a tradicionálisan gitárral és a ritmust adó vizes kannával és kanállal kísért zenét kiegészítik, rézfúvós hangszerek (trombita , szaxofon ) klarinét, harmonika, basszus, dob és ütőhangszerek. A koncertjeik dinamikusak, tüzesek, az érzelemdús a fájdalmas daloktól a szerelmes tüzes dallamokon át a boldogságot sugárzó táncos dalokig.

Kapela Oláh Gipsy Beats je fúziou sólistov muzikantov zo štyroch najlepších rómskych kapiel v Maďarsku. Ich hudba je tradičná ale aj súčasná, je to zmes tradičnej autentickej Olašskej rómskej a modernej mestskej rómskej hudby. V kapele sa využívajú taktiež autentické ale aj moderné hudobné nástroje. Ich koncerty sú dynamické a ohnivé, s repertoárom od baladických citových piesní až po tanečné rytmické.

Pomlé fesztivál

22:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.