Víkendové fotografické tvorivé dielne: Cyanotypia

Dátum:10. Nov - 10. Nov
Miesto:Nitra
Kategória: Hobby, remeslá, tvorivé dielne , Osobný rozvoj

Popis podujatia

Občianske združenie Trafačka pripravilo pre záujemcov o historické fotografické techniky víkendový workshop, ktorý sa uskutoční v termíne 10. - 11.novembra v podkrovnom ateliéri Trafačky. Lektormi budú Hana Kolářová a František Kolář. 

Workshop bude venovaný aj historickým fotografiám a fotografovaniu s použitím Camera obscura z dielne ILFORDu s fotením na fotopapier. Po vyvolaní fotopapiera v klasickej vývojke hneď uvidíme výsledok .

Cyanotypia
Modrotlač patrí medzi najstaršie kopírovacie techniky. V roku 1842 technický postup publikoval jeden z otcov fotografie a vynálezca ustaľovača John F. W. Herschel. Jednoduchý a lacný proces cyanotypie sa užíval pre kopírovanie náhľadových kópií ... tzv. modráky. Vďaka jednoduchosti a nízkej toxicite sa kyanotypia hodí pre začiatočníkov alternatívnych techník.

HARMONOGRAM WORKSHOPU 
sobota / začiatok o 9:00 / Workshop
nedeľa / začiatok o 9:00 / Dokončovanie a inštalácia výstavy

Kapacita: 10 ľudí

Prihláška: pod textom https://trafacka.sk/1839/vikendove-fotograficke-tvorive-dielne-cyanotypia
Info: info@trafacka.sk / +421905651667
Úcastnícky poplatok: 25€

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.