The Blessed Beat /SK, IT/

Dátum:12. Nov - 12. Nov
Miesto:Nové Mesto nad Váhom
Kategória: Hudba, festivaly, koncerty , Párty, disco, nočný život

Popis podujatia

Blue Note Jazz and Music Club

19:00

Hudba The Blessed Beat absorbuje a odráža komplex hudobných nálad (jazz, elektronickú a improvizovanú hudbu). Zachováva individualizmus a vysoko kvalitné remeselné spracovanie, ktoré sa rozprestiera v hudobnej tvorivosti a žánrovej pestrosti. Skupina je zložená z troch umelcov mladej generácie, ktorí spolupracovali s hudobníkmi ako Pat Mastelotto z King Crimson, Eivind Aarset, Bjorn Charles Dreyer, Berserk Band, Gergo Borlai, Lenka Dusilová, Tadeusz Sudnik, Tomasso Colliva, Stefano Battaglia. David a Paolo sú členmi nového projektu bubeníka King Crimson s názvom KOMARA . Projekt KOMARA bol vysoko hodnotený v magazínoch na celom svete. Písal o ňom aj Robert Fripp a skupina Tool, ktorej gitarista Adam Jones pripravil obal k albumu. Slovenský gitarista a skladateľ David Kollar vydala deväť žánrovo rozsiahlych albumov, pripravil hudbu pre viac ako 18 filmov a pracoval na mnohých multimediálnych projektoch ako Artrance, Debris Company alebo SpitFire Company. Jeho posledná sólo nahrávka, 2013'sThe Son sa zaradila do Top nahrávok roka v Guitar Moderne magazíne v USA, Francúzskom A Decovrir Absolument, server Doba.sk zaradil album do 30 najlepších nahrávok ČeskoSlovenskaa získal nomináciu na Rádio Head awards. Vďaka nomináciam odohral v roku 2014 turné v USA. Trubkár Paolo Raineri pracuje a tvorí s nástrojom v reálnom čase.Vytvára éterické zvuky a kombinuje ich s klasickým hraním a sound processingom. Tento talianský hudobník kombinuje škandinávske nujazzové vplyvy s psychadelickým rockom, experimentálnymi a voľnými improvizáciami vo svojom ocenenom projekte Junkfood 4TET . Simone Cavina, taliansky bubeník, ktorý kvôli svojej všestrannosti hrá v mnohých a rôznych hudobných projektoch od radikálnej improvizácie, avant rocku, cez jazz, funky až po písanie piesní.

Jeho hudobný výskum ho vedie cez elektroakustickú a elektronickú hudbu, čo mu umožnilo rozšíriť svoju hudobnú inšpiráciu a jeho štýl bubnovania v nových teritóriách. Line up: David Kollar gitara Simone Cavina bicie, elektronika Paolo Raineri trúbka web: theblessedbeat.bandpage.com Rezervácie: info@bluenote.sk alebo na tel.čísle 032/744 00 08 a 0902 608 912Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.