Noc múzeí - Múzeumok Éjszakája

Dátum:19. May - 19. May
Miesto:Fiľakovo
Kategória: Folklór, tradície , Prednášky, semináre, besedy , Výstavy, vernisáže, veľtrhy

Popis podujatia

Hradné múzeum vo Fiľakove každého srdečne pozýva na Noc múzeí a galérií! 19. mája 2018 medzi 16:30 – 22:00 hod. Vás čakáme s bohatým kultúrnym programom:
A Füleki Vármúzeum mindenkit szeretettel meghív a Múzeumok és Galériák Éjszakája c. rendezvényre! 2018. május 19-én, 16:30 – 22:00 óra között gazdag programmal várunk minden látogatót:
1. „ČAKÁM ŤA DOMA” – Spomienky vojaka o Donskej zákrute (vernisáž). / „HAZAVÁR-LAKK” – Egy katona emlékei a Don-kanyarról (kiállításmegnyitó). 
2. Odovzdanie novej ozdobnej brány Fiľakovského hradu. / A Füleki vár új díszkapujának ünnepélyes átadása.
3. „Fiľakovo 1938 – 1945”. Otvorenie podzemných priestorov pod hradom. / „Fülek 1938 – 1945”. A várhegy alatti folyosók megnyitása.
4. „Gejša a samuraj” (vernisáž výstavy múzea Národní muzeum – Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Praha). / „Gésa és szamuráj” (a prágai Nemzeti Múzeum kiállításának megnyitója).
Sprievodný program: hra na nástroji handpan, koncert kapely Slovak Tango, premietanie archívnych záberov, odborné výklady k výstavám. / Kísérőprogram: handpan bemutató, Slovak Tango koncert, archív felvételek vetítése, tárlatvezetés.
VSTUP JE BEZPLATNÝ / A BELÉPÉS DÍJTALAN

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.