Týždeň slovenského filmu

Dátum:13. Apr - 15. Apr
Miesto:Trnava
Kategória: Kino, filmy

Popis podujatia

Prehliadka Týždeň slovenského filmu ponúkne slovenské filmy, ktoré mali premiéru v minulom roku, víťazné aj nominované filmy na cenu Slnko v sieti. V Malom Berlíne uvidíte:

PIATOK / 13. apríl
17:00 ŤAŽKÁ DUŠA
19:00 ŠPINA

SOBOTA / 14. apríl
17:00 MEČIAR
19:00 PIATA LOĎ

NEDEĽA / 15. apríl
18:00 ČIARA

vstupné / 3 eurá / film

= = = = = = = = = = = = =

ČIARA - Peter Bebjak / SR, UKR / 2017 / 113 min

Triler z prostredia organizovaného zločinu na slovensko-ukrajinskom pohraničí, ktoré začína narúšať novovybudovaná hranica Schengenského priestoru a nervozita z nejasnej budúcnosti.

MEČIAR - Tereza Nvotová / SR, ČR / 2017 / 89 min

Moderné dejiny Slovenska zásadne ovplyvnil Vladimír Mečiar – prvý porevolučný minister vnútra a trojnásobný predseda vlády. Vydala sa za ním režisérka Tereza Nvotová, ktorá bola v období jeho vládnutia iba dieťa a teraz sa rozhodla zmapovať, ako sa vtedajšie udalosti a rozhodnutia štátnikov odrážajú v súčasnej spoločnosti.

PIATA LOĎ - Iveta Grófová / SR, ČR / 2017 / 85 min

Malá Jarka má mamu, ktorá nechce byť mamou. Zúfalo hľadá lásku a nachádza ju náhodou, keď za zvláštnych okolností vezme dve batoľatá do opustenej záhradnej chatky. Vytvorí si tak svoju vlastnú rodinu.

ŠPINA - Tereza Nvotová / ČR, SR / 2017 / 87 min

Sedemnásťročná Lena vzdoruje rodičom, prežíva prvé zamilovanie, tajné nočné dobrodružstvá s kamarátmi či magické rána pri Dunaji. Jej svet plný snov a túžob však radikálne poznačí znásilnenie.

ŤAŽKÁ DUŠA - Marek Šulík / SR / 2017 / 71 min

Dokumentárny film je pohľadom do sveta tradičnej rómskej hudby. Jeho autori sa v troch príbehoch snažia sledovať, akým spôsobom sa autentické žalostné piesne prenášajú z generácie na generáciu, respektíve ako zanikajú. Film pre každého, kto má rád hudbu.

Malý Berlín, Štefánikova 4, Trnava, Trnava
17:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.