Longital

Dátum:16. Dec - 16. Dec
Miesto:Liptovský Mikuláš
Kategória: Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

Longital je stálica slovenskej hudobnej scény, a zároveň zakladateľom prestížneho slovenského labelu Slnkorecords. Za 16 rokov existencie má skupina na konte koncerty v 12 krajinách Európy, USA a Kanade. Pravidelne vystupuje na prestížnych festivaloch ako Pohoda, Colours of Ostrava, United Islands

Aktuálny a v poradí dvanásty album Divoko (2016) bol nominovaný na cenu RadioHead Awards v kategórii Album roka. Česká kritika ho zaradila medzi najzaujímavejšie slovenské albumy (Musicserver). 
- skupina koncertuje v triu Shina (vokál, bezpražcová basa), Daniel Salontay (gitara, slák/smyčec) a Marián Slávka (bicie, klavír). 

Slovami hudobného novinára Jiřího Moravčíka: 
Medzinárodne známa Slovenská skupina s dokonale jasným zábleskom geniality. Tvorcovia piesňových obrazov presiaknutých rockom, folkom, elektronikou, osobitou poéziou a nepravdepodobným druhom experimentátorstva. Hudba, ktorá do vás napumpuje pyrotechnickú energiu a vzápätí uvedie do stavu levitácie. Shina hrá na basgitaru, spieva, tancuje a necháva na seba padať dážď z peria. Dano pripomína šťastného džina vypusteného z fľaše a nad zvukom jeho akeustickej gitary musíte premýšľať, či sa vám nezdá. Longital prichádzajú v najlepšej forme: rozšírení na power trio o výrazného bubeníka a pianistu Mariána Slávku a s aktuálnym albumom „Divoko“.

Vstupné: 6 eur študenti, 8 eur pracujúci

Diera do sveta, 20:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.