Deň krátkeho filmu v Tabačke

Dátum:21. Dec - 21. Dec
Miesto:Košice
Kategória: Kino, filmy

Popis podujatia

/najkratší deň v roku oslávte krátkymi filmami!/

Dátum 21. 12. sa nesie v znamení zimného slnovratu, v znamení najkratšieho dňa v roku. Tento deň je symbolicky vyhlásený za svetový deň krátkeho filmu a v mnohých krajinách sa konajú podujatia venované propagácii a premietaniu krátkometrážnej tvorby.

Deň krátkeho filmu je medzinárodná iniciatíva, do ktorej sa každoročne zapájajú krajiny z celého sveta. Podujatie vzniklo v roku 2011 vo Francúzsku (v origináli Le jour le plus Court) a jeho cieľom je propagácia a sprístupnenie krátkometrážnej tvorby širokej verejnosti. 

Slovenský filmový ústav a Vysoká škola múzických umení sa túto iniciatívu rozhodli priniesť aj na Slovensko a predstaviť tak slovenskú krátkometrážnu tvorbu domácemu publiku, ku ktorému sa krátkometrážna tvorba v kinách dostáva len sporadicky.

PREMIETAME:
BLOK ÚSPEŠNÝCH FESTIVALOVÝCH TITULOV ROKU 2017

Atlantída, 2003 (r. Michal Blaško) 30 min.
Magic Moments (r. Martina Buchelová) 20 min.
Nebojsa (r. Jakub Gajdoš) 14 min.
39 týždňov, 6 dní (r. Joanna Kozuch, Boris Šima) 8 min.
Jahodové dni (r. Eva Sekerešová) 14 min
Konzerva, (r. Rudolf Urc, Jan Ružička) 1 min. - archívny špeciál z archívu SFÚ

Vstup: 2€

Tabačka Kulturfabrik, 19:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.