Čin-Čin

Dátum:17. Dec - 17. Dec
Miesto:Prešov
Kategória: Deti a rodina , Divadlo, literatúra

Popis podujatia

Aj vy ste si hneď pomysleli, že to je o tom vrabčiakovi? Spomenuli ste si na základnú školu a na kreslený seriál večerníčkov? Povedali ste si, to je staré, otrepané ... ako všetko klasické. Shakespeare, Moliére, Puškin a Podjavorinská ?! Ako môže byť zbierka veršovaných príbehov pre deti klasikou?!

Klasické, znamená dokonalé. Dokonalé je krásne a jednoduché zároveň. Zbierka veršov ľahkých ako detské riekanky s príbehom takým krásnym a múdrym, ako z najkrajšej dramatickej literatúry sveta. Príbeh lásky a boja o prežitie dvoch malých, hravých, milujúcich sa bytostí. Príbeh plný zvratov, prekážok a omylov, takých ako život každého z nás. Príbeh o najmenších pre najmenších a pre každého, o každom z nás.

Vedeli ste, že má zbierka Čin Čin už viac ako šesťdesiat rokov a stále je najpopulárnejším príbehom všetkých generácií Slovákov? Vedeli ste, že meno Čin Čin je meno tej vrabčice? Vrabčiak sa volá ... ? Spomeniete si aj na meno jeho soka v láske? A koľko mali spolu na konci príbehu detí? Vrabčiak s vrabčicou, samozrejme. Ešte stále si myslíte, že je ten príbeh len pre tie najmenšie deti?

Príďte sa pozrieť ako sme sa na Čima a Činku zahrali v jednoduchosti a radostnom hľadaní krásy takej vhodnej, ako nám to pani spisovateľka Podjavorinská svojím textom vnukla a ako nám to, pri kopnutí do mozgového centra inšpirácie, pani múza Thália dopriala.

Texty: Ľudmila Podjavorinská
Scéna, Réžia: Juraj Benčik
Účinkujú: Viktória Ždiľová, Brandon Martin Wolfenden
PKO Prešov, 16:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.