Naše liečivé bylinky - workshop

Dátum:18. Nov - 18. Nov
Miesto:Banská Bystrica
Kategória: Folklór, tradície , Osobný rozvoj , „Zelené“ podujatia (eko)

Popis podujatia

Ahojte priatelia, zima sa nám blíži a možno práve teraz viac ako inokedy sami pociťujete potrebu trošku spomaliť, oddýchnuť a vypnúť. Alebo vás trápi nejaká boľačka, choroba či potrebujete podporu a prevenciu? Čo môže byť lahodnejšie ako dúšok príjemného bylinkového čaju pri dobrej knihe, pod teplou dekou a v kruhu najbližších? Matka príroda je silná čarodejka a poskytuje nám obrovské bohatstvo vo forme bylin, ktoré vieme skvelo využiť pre ich liečivé schopnosti. Pitím bylinkového čaju podporujeme vylučovanie toxínov z nášho organizmu, pričom si súčasne vychutnávame chute a vône, ktoré nám príroda ponúka. 18.11. budeme mať v Anande vzácneho hosťa a moju dobrú priateľku s ktorou organizujeme seminár Nový rozmer (http://novyrozmer.sk/) Janku Hruškovú, ktorá sa venuje pestovaniu, zberu a liečeniu bylinkami.
Program prednášky bude teoretický a praktický: 1. časť : na čo nám slúžia liečivé bylinky, ich tajomstvo a využitie, správny zber liečivých rastlín, ich uskladnenie, spôsob prípravy čaju, a mnohé iné užitočné rady. 2 časť: konkrétne zameranie sa na liečivosť bylín podľa životne dôležitých orgánov, všeobecné rady pre celé telo.
Janka sa bylinkovým čajovým kúram venuje už niekoľko rokov, lieči nimi seba aj celú rodinu preto, ak budete mať nejakú konkrétnu otázku či zdravotný problém, ktorý by ste chceli riešiť bylinnou liečbou neváhajte sa s ňou poradiť. V rámci prednášky budeme aj OCHUTNÁVAŤ ČAJÍK Z VLASTNÉHO ZBERU, z vlastnej bylinkovej záhradky v panensky čistej prírode a tiež sa budeme VOŇAŤ A NATIERAŤ PRÍRODNÝMI BYLINKOVÝMI MASŤAMI.
Jankine produkty z vlastného zberu (čaje aj čajové vianočné balíčky, tinktúry, oleje a maste), bez chemických prísad a postrekov, v najčistejšej možnej forme budú k dispozícií aj na zakúpenie.
Určite odporúčam, ja sama sa na prednášku mimoriadne teším, nakoľko som sa jej už v minulosti zúčastnila a chystám sa zúčastniť aj teraz. Dozviete sa kopec nového, možno aj prekvapujúceho o našich slovenských bylinách a najmä ich širokom využití, formách prípravy čajovej kúry a prírodnej liečbe šitej na mieru každému.

Vstupné je 8 €/os. Maximálny počet účastníkov je 14 osôb.
Účasť je potrebné potvrdiť buď e-mailom: dominika.kovacikova@hotmail.com, alebo telefonicky/sms na číslo 0903 390 957 kvôli obmedzenej kapacite miestnosti. Uzávierka prihlasovania je 15.11.

Spolu s Jankou sa veľmi tešíme :)
SILA A ZDRAVIE JE V PRÍRODE
www.novyrozmer.sk
Ananda joga štúdio, Štefana Moyzesa 10, Banská Bystrica
17:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.