Premiéra O nás / O nich

Dátum:30. Oct - 30. Oct
Miesto:Bratislava hlavné mesto Slovenska
Kategória: Divadlo, literatúra

Popis podujatia

Srdečne Vám pozývame na premiéru divadelnej inscenáci divadla NOMANTINELS: O nás/ O nich v rámci divadelného projektu Značka: homosexualita

„„Značka: Neviem a ani nechcem ľúbiť dievčatá. Pred dvoma rokmi som sa zoznámil s chlapcom. Zaľúbil som sa do neho, jeho tvár ma očarúva, túžim po ňom. Poraďte mi, čo mám robiť, aby som sa toho zbavil, lebo sa zbláznim.”

Aké rady dali v tlači gejom a lesbám? Čo napísali novinári o návšteve Allena Ginsberga v Československu? Ako opísali prípad pražskej transrodovej ženy?

Dokumentárny projekt Značka: homosexualita O NÁS / O NICH hľadá odpoveď prostredníctvom inscenovania novinových článkov zo zbierky aktivistu Ján Majerského, ktorý ich zbieral v rokoch 1959 až 1989.

Miesto: Studio 12 Divadelný ústav, Jakubovo nám. 12, Bratislava
rezervácie: studio12@theatre.sk, info@nomantinels.sk

Inscenáciu vznikla v rámci projektu Značka: Homosexualita a z verejných zdrojov ju finančne podporili Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky a Fond na podporu umenia

Partneri: Štúdio 12
Mediálni partneri: Rádio FM, iboys.cz, igirls.cz

Réžia a dramaturgia: D. Krištofovičová a J. Tomandl
Scénografia: D. Krištofovičová
Text: dobová tlač, kolektív a D. Krištofovičová
Hrajú: M. Halcinová, Z. Haverda, M. Mihálek, J. Štupák
Hudba: A. Kružliaková
Produkcia: K. Thalerová
Odborné konzultácie: A. Kuruc, J. Jablonická Zezulová
Pohybová spolupráca: E. Kolek Spaskov
Nahrávky: V. Slaninka
www.nomantinels.sk

Studio 12, Jakubovo námestie 12, Bratislava
19:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.