Majstrovstvá somelierov Slovenska 2017

Dátum:30. Oct - 30. Oct
Miesto:Bratislava hlavné mesto Slovenska
Kategória: Gastronómia, degustácie , Súťaže, majstrovstvá

Popis podujatia

Asociácia somelierov Slovenskej republiky a generálny partner Wineloversclub.sk s.r.o. Vás srdečne pozývajú na seniorsku someliersku súťaž – Majstrovstvá somelierov Slovenska 2017.

Súťaž bude prebiehať dňa 30. októbra 2017 v hoteli Devín v Bratislave. Cieľom súťaže je upevniť pozíciu someliera v gastronómii na Slovensku a rozvíjať znalosti, zručnosti a kolegialitu medzi someliermi. Slávnostné finále sa bude konať pred verejnosťou.

Nepremeškajte príležitosť dať vedieť svetu o Vašej reštaurácii, hoteli, vinotéke či distribučnej spoločnosti a zažiť skvelú súťažnú atmosféru. Súťaže sa môžu zúčastniť všetci, ktorí dosiahli vek 18 rokov, profesne sa venujú nápojom a jedlám, alebo sa na túto profesiu pripravujú. Každý účastník je povinný riadne vyplniť prihlášku. (Nájdete ju tu: http://www.somelieri.sk/majstrovstva-somelierov-2017-pozvanka/. Uzávierka prihlášok je 30.9. 2017).

Po ukončení súťaže budú mať súťažiaci možnosť zúčastniť sa degustácie vín Sporadic Flying Wine Tasting , ktorú organizuje spoločnosť Wineloverclub.sk s.r.o.

Na víťazov čakajú zaujímavé odmeny:
1.miesto: Účasť na odbornej vinárskej exkurzii do zahraničia v hodnote 600,- €, ktorá sa bude sa konať v I. polroku 2018
2.miesto: Účasť na odbornej vinárskej exkurzii na Slovensku 400,- €, ktorá sa bude konať v I. polroku 2018
3. miesto: Účasť na odbornej vinárskej exkurzii na Slovensku 200,- €, ktorá sa bude konať v I. polroku 2018.

Program súťaže:

9:30 – Registrácia účastníkov súťaže, hotel Devín, Riečna 4, Bratislava
10:00 – Písomný test
11:15 – Senzorická analýza vína a jedla
12:00 – Obed
13:00 – Servis vína
15:30 – Nástup účastníkov súťaže
16:00 – Slávnostné finále pred odbornou i laickou verejnosťou
17:30 – Vyhlásenie výsledkov súťaže
18:00 – Festival vín

Dress code: Základné kolo: tmavé nohavice, biela košeľa, tmavý motýlik. Finále: tmavý oblek (kostým).

Povzbudiť by sme tiež chceli začínajúcich somelierov – poradie zo základného kola sa okrem finalistov neurčuje a nezverejňuje.

Prihláška: http://www.somelieri.sk/majstrovstva-somelierov-2017-pozvanka/

HOTEL DEVIN Bratislava, Riecna 4, Bratislava
Vstupenky: http://www.somelieri.sk/majstrovstva-somelierov-2017-pozvanka/
09:30

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.