Ružinovský folklórny festival 2017

Dátum:28. Oct - 28. Oct
Miesto:Bratislava hlavné mesto Slovenska
Kategória: Folklór, tradície , Tanečné zábavy, plesy

Popis podujatia

Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov vás pozýva na Ružinovský folklórny festival, ktorý aj tento rok uvedie bohatý kultúrny a sprievodný program a predstaví krásy slovenského folklóru.

Konať sa bude 28. októbra 2017 od 14.00 h v Dome kultúry Ružinov. Moderátorkou bude víťazka Miss Folklór 2017, ako aj držiteľka titulu speváckej súťaže Slávik Slovenska, Miriam Bystričanová.

Návštevníci sa môžu tešiť na vystúpenia tanečnej skupiny Čarovné mini ostrôžky, detského folklórneho súboru Kremienok a Trávniček, ako aj folklórneho súboru Studienka a Karpaty. Neobyčajným prvkom festivalu bude vystúpenie skupiny Whakaari Rotorua z Nového Zélandu, ktorá predstaví domorodé maorské spevy a tance, ako aj kultúru pôvodných obyvateľov a zahrá na maorských ľudových nástrojoch. Vrcholom večera bude koncert Jany Orlickej v doprovode Diabolských huslí Jána Berkyho Mrenicu s názvom S folklórom okolo sveta, na ktorej predstavia folklórne piesne z Grécka, Maďarska, Turecka, Balkánu, Ukrajiny, Poľska a iných krajín.

Okrem vystúpení je pripravený aj bohatý sprievodný program, v rámci ktorého sú pre návštevníkov pripravené ochutnávky domácich špecialít, tanečný workshop ľudových tancov – Tancuj tancuj vykrúcaj, ochutnávka na ľudovú nôtu, kurz varenia starých mám, prednáška bloggerky Janatini o využití tradičných prvkov v súčasnej móde, výroba a predaj remeselných výrobkov či degustácia vín. Hostia sa budú môcť odfotiť v tradičnej slovenskej izbe.

Vstup na Ružinovský folklórny festival bude zadarmo.
Dom kultúry Ružinov, Ružinovská 28, Bratislava
14:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.