Popoluška - čarovný muzikál na ľade

Dátum: 9. Dec - 9. Dec
Miesto:Košice
Kategória: Deti a rodina , Divadlo, literatúra

Popis podujatia

POPOLUŠKA
čarovný muzikál na ľade

Kúzelný muzikál na ľade Popoluška autorov Jindřicha Šimka (scenár a réžia), Petra Maláska (hudba) a Václava Koptu (texty piesní), je originálne a veľkolepé predstavenie s 50 účinkujúcimi hercami, spevákmi, tanečníkmi a krasokorčuliarmi zo siedmich krajín sveta.

Od svojej premiéry v Prahe roku 2011 vypredáva kúzelný muzikál na ľade Popoluška takpovediac všetky arény na svojom turné v Českej republike, na Slovensku a Ukrajine. Popoluška sa stala fenoménom a do dnešného dňa ju videlo viac než 750 tisíc nadšených a spokojných divákov.

Soundtrack muzikálu, ktorého kmotrami boli Lucie Bílá a Karel Gott, obdržal už po troch mesiacoch od premiéry Zlatú platňu za 10 000 predaných nosičov.

Najkrajší rozprávkový príbeh v podobe veľkovýpravnej muzikálovej show na ľade pre deti aj dospelých plný speváckych, hereckých, tanečných a korčuliarskych hviezd zavíta exkluzívne do STEEL ARÉNY v Košiciach po roku 2012 druhy krát.

Foto z roku 2012:

http://www.steelarena.sk/sk/podujatie/reportaz-2012-popoluska

Popoluška na ľade, na ktorú sa môžu tešiť slovenskí diváci, je koncipovaná ako príbeh inšpirovaný obdobím baroka a nekonečnými hranicami fantázie. Súčasťou inscenácie je nadčasová a variabilná scéna, veľkoplošná filmová projekcia a animácie, bohaté dobové kostýmy a svetelné efekty.

Je zároveň jediným muzikálom na ľade, v ktorom účinkujú herci, speváci, krasokorčuliari zo siedmich krajín a živé zvieratá. Do projektu Popoluška na ľade sa zapojilo množstvo zvučných mien zo sveta českého showbiznisu. Popolušku a princa naspievali Lucie Bílá a Ondřej Ruml, medzi účinkujúcimi nájdete Jiřího Korna, Martina Dejdara, Sabinu Laurinovú, Josefa Vojteka, Danu Morávkovú, Vlastimila Harapesa, Leonu Machálkovú, Hanku Krížkovú, Magdu Malú a mnohých ďalších.

Dvojicu Popolušky a Princa stvárnili ruské krasokorčuliarske esá Anastasia Martysheva a Konstantin Gavrin.V hlavných úlohách účinkujú:
Popoluška: Anastasia Martysheva / krasokorčuliarsku úlohu naspievala Lucie Bílá
Princ: Konstantin Gavrin / krasokorčuliarsku úlohu naspieval Ondřej Ruml
Macocha: Hana Křížková, Renáta Podlipská
Kráľovna: Dana Morávková, Hana Buštíková, Leona Machálková
Kráľ: Vlastimil Harapes, Milan Drobný
Komorníci: Dalibor Gondík, Martin Dejdar, Václav Kopta
Rozprávkový kúzelník: Jiří Korn, Josef Vojtek, Tomáš Savka

40 členný krasokorčuliarsky profesionálny súbor zložený z korčuliarov zo siedmich krajín sveta. POP
Akcia 3+1 Zdarma cena od 15€
STEEL Aréna /official/, Nerudova 12, Košice
https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=65230
13:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.