Vedecký brloh | V hlave: Tajný život nášho mozgu

Dátum:21. Oct - 21. Oct
Miesto:Košice
Kategória: Prednášky, semináre, besedy

Popis podujatia

Počuli ste, že informácie v mozgu cestujú niekedy rýchlejšie než pretekárske autá Formuly 1? Poznáte ľudí, ktorí počujú farby a cítia vôňu slov? Vedeli ste, že už bábätko v brušku si dokáže zapamätať pesničku, ktorú mu spievajú rodičia?

O tomto a ďalších zaujímavostiach o fungovaní nášho mozogu (ako sa učíme, vnímame svet, čo si pamätáme a prečo zabúdame), prídu porozprávať tri výskumníčky z Ústavu experimentálnej psychológie CSPV SAV na Vedecký brloh 21. októbra.

Lenka Kostovičová, Katarína Dudeková a Jana Bašnáková pomôžu deťom objaviť vlastné superschopnosti, predvedú im neviditeľnú gorilu  a zapoja ich do pokusov, v ktorých spoznajú tajomstvá ľudského mozgu.

 Vedecký brloh je zábavným spôsobom podaná veda a jej rôzne oblasti deťom v školskom veku. Tento formát popularizácie vedy pripravujú  výmenníky s odborným garantom Slovenskou akadémiu vied Košice. V brlohu si deti overujú platnosť fyzikálnych teórií, chemických zásad, biologických a sociálnych zákonitostí, spoznávajú moderné technológie a na praktických ukážkach a experimentoch si ich skúšajú na vlastnej koži. Svetom objavov a vynálezov ich sprevádzajú skutoční vedci a akademici, ktorí vede zasvätili svoj pracovný život. Počas hodín plných zábavy sa deti aj dospelí dozvedeli viac o kozmickom žiarení, magnetizme a elektrickej energii, zistili, ako vzniká zvuk, ako naprogramovať lego roboty, aj čo všetko sa dá pripraviť vo fyzikálnej kuchyni.

Stretnutie sa koná vo Výmenníku Obrody od 14.00 do 16.00.

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.