Pavel Jakub Ryba & Petr Valášek (CZ)

Dátum:19. Oct - 19. Oct
Miesto:Košice
Kategória: Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

Koncert dvoch vynikajúcich českých džezových hudobníkov: basgitaristu Pavla Jakuba Rybu spolu s klarinetistom Petrom Valášekom.

Pavel J. Ryba
O jeho kvalite a originalite svedčí jeho spolupráca so svetovými hudobníkmi, akými sú napr.: Mike Stern, Dean Brown, Josef Skrzek, Garry Lucas, Bryan Corbett, Henry Toth, ..., ktorí sa spolupodieľali na jeho projketoch a koncertných turné. Dokladom sú aj Rybove koncertné "šnúry" cez Rusko, Európu až pod USA, Chile, atď. a taktiež skutočnosť, že Rybove albumy recenzujú aj zahraničné džezové časopisy.

Petr Valášek
Basklarinetista, aranžér, skladateľ s o širokým štýlovým záberom. Je vyhľadávaný štúdiový a koncertný hráč. Jeho srdcová a domovská kapela je Clarinet Facotry. Má klasické hudobné vzdelanie (AMU), ale s ľahkosťou sa pohybuje aj v žánroch ako sú blues, jazzový mainstream, fusion alebo funk. Hral s takými osobnosťami ako Lisa Minelli, Dean Brown, Bobby McFerrin, atď.

Vstupné 5 € (predpredaj v Smelly Cat).
Cafe & Bar Smelly Cat, Hlavná 100, Košice
Vstupenky: http://www.smellycat.sk/
20:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.