Matyáš Novák (cz) - romantický klavír

Dátum: 4. Oct - 4. Oct
Miesto:Prešov
Kategória: Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

Matyáš je víťazom mnohých klavírnych súťaží v Českej republike, Španielsku, Slovinsku, Rakúsku, Nemecku a Poľsku a hrdým členom PETROF Art Family.
Každoročne odohrá niekoľko desiatok sólových recitálov nielen v SR, ale aj v zahraničí. Ako sólista a komorný hráč sa predstavil v Nemecku, Rakúsku, Poľsku, Luxembursku, Španielsku a Taliansku. V rokoch 2015 a 2016 absolvoval dve veľmi úspešné koncertné turné po Číne. V máji 2017 vystúpil v Carnegie Hall v New Yorku.

Matyáš pravidelne spolupracuje s profesionálnymi orchestrami (Filharmónia Brno, Komorní filharmónie Pardubice, komorný orchester Quattro, Západočeský symfonický orchester Mariánské Lázně, Filharmónia Hradec Králové).
viac o umelcovi tu: www.matyasnovak.eu

PROGRAM:
Antonín DVOŘÁK : Humoreska Ges dur op. 101, č. 7
Frederyk CHOPIN|: Etuda op. 10, č. 12
Bedřich SMETANA: České tance 2 op. 21, č. 7. Hulán
Franz LISZT : Roky putovania, Rok I., Švajčiarsko
4. Pri prameni
5. Búrka
6. Obermanove údolie
Fryderyk CHOPIN/Franz LISZT: 6 poľských piesní, č. 1
Bedřich SMETANA: Koncertná etuda gis moll op. 17 Na brehu morskom
Johannes BRAHMS: Variácie na Paganiniho tému op. 35
Franz LISZT: Reminiscences de Norma

VSTUPNÉ DOBROVOĽNÉ

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.