Tara Fuki

Dátum: 7. Oct - 7. Oct
Miesto:Prievidza
Kategória: Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

TARA FUKI (PL/CZ)
Andrea Konstankiewiczová - violončelo, spev, hang
Dorota Barová - violončelo, spev

Hudobné duo vzniklo v Brne v roku 2000. Obe violončelistky sa venujú hudbe už od malička (štúdium na konzervatóriu, muzikológie, rôzne hudobné projekty). Ich hudba je úplne svojbytná (svoje korene má v spoločných improvizáciách, ktoré sú postupne hlbšie prepracované), krehko dynamická a výrazovo nesmierne bohatá. Obohatená o rôzne hudobné štýly s príchuťou diaľok vytvára originálny krasohľad ženského vnútra.
Od svojho vzniku oslavujú Tara Fuki koncertné úspechy po celej Európe a strednej Amerike. v rokoch 2005 - 2007 prezentovali českú republiku detským predstavením „Kapka“ vo Francúzsku. Za svoju hudbu získali ocenenie českej Akadémie hudby v kategóriách Alternatívna hudba - World Music a Objav roku za rok 2001 a v kategórii World Music za rok 2007. V roku 2007 vystúpili tara Fuki ako prvá česká kapela na celosvetovom hudobnom veľtrhu WOMEX v španielskej Seville. V roku 2016 účinkovali na Cairo Jazz Festivale v Egypte.

Vstupné:
8€ - predpredaj
10€ - na mieste
1€ - ZŤP

Predpredaj vstupeniek od 14.9.2017 v galérii RegioinArt pri RKC v Prievidzi, Záhradnícka 19, Prievidza po - pia: 9:00 - 17:00

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi, Záhradnícka 19, Prievidza
18:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.