Koncert Waking Vision

Dátum:22. Sep - 22. Sep
Miesto:Žilina
Kategória: Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

Koncert Waking Vision, Dan Brantigan Quartet,Universal Cure

Do Mestského divadla Žilina sa opäť vracia unikátna, medzinárodná zostava hudobníkov, spolužiakov z Berklee College of Music v Bostone - John Shannon, Dan Brantigan, Oskar Rózsa a Martin Valihora, ktorí odohrajú hudbu z projektov Waking Vision, Dan Brantigan Quartet a Universal Cure v piatok 22. septembra 2017. Tieto hudobné projekty zanechali v slovenskom publiku silnú stopu počas ich pôsobenia v rokoch 2001-2009, s opakovaným návratom v roku 2016, kedy si u nás získal fanúšikov a svojou tvorbou ovplyvnili celú generáciu hudobníkov.
John Shannon, ktorý už počas štúdia na Berklee okrem Waking Vision založil aj kapelu Passenger and Messenger, ponúka svoju víziu zmysluplnosti hudby a tvrdí, že jediná pravdivá hudba je tá, ktorá v sebe obsahuje "liečivý zámer". Tvrdí, že hudbu vníma a učí sa prostredníctvom pocitov z prírody. Vyjadruje to taktiež vo svojich voľných veršoch :" ako to vidím/ to, čo robím, je putovanie piesňou/ púšťam sa do vnútorného zážitku s hudbou ako sprievodcom/ je to cesta, ktorú môže zdieľať poslucháč/... je veľa scenérií okolo nás/ a na ceste veľa tajomstiev."

Koncert tejto zostavy bude splneným snom veľkej komunity priaznivcov, pretože renesancia projektu je realizovaná priamo na podnet fanúšikov.

Mestské divadlo Žilina, Horný val 3, Žilina
Vstupenky: https://www.ticketportal.sk/Event/Waking_Vision_Dan_Brantigan_Quartet_Universal_Cure
19:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.