Vernisáž výstavy Svet detí v prvej polovici 20. storočia

Dátum:20. Sep - 20. Sep
Miesto:Liptovský Mikuláš
Kategória: Výstavy, vernisáže, veľtrhy

Popis podujatia

Svet detí – svet nevinnosti, bezstarostnosti, ale aj neustáleho učenia sa. Kto z nás by si občas nostalgicky nezaspomínal na časy svojho detstva? Múzeum Janka Kráľa Vám takýto malý návrat do detstva umožní. Aj keď vystavené predmety vyvolajú spomienky možno len u najstarších z nás. 20. septembra 2017 bude mať vernisáž nová výstava s názvom Svet detí v prvej polovici 20. storočia. Výstava bude rozdelená do troch hlavných tematických celkov. Detský odev, hračky a škola.
Budete si môcť prezrieť historické detské perinky a košieľky, ale aj matrózkovú súpravu zo štyridsiatych rokov 20. storočia. Matrózkové šaty boli v tejto dobe obľúbené a matky ich veľmi rady obliekali svojim deťom vo sviatočné dni.
Medzi hračkami nájdete miniatúrny nábytok pre bábiky z tridsiatych rokov alebo drevenú stavebnicu z dvadsiatych rokov 20. storočia. Rovnako aj najstaršie hračky zo zbierok Múzea Janka Kráľa zo začiatku 20. storočia.
Okrem toho môžete navštíviť medzivojnovú triedu s dobovými učebnicami, zošitmi, triednymi knihami, vysvedčeniami a inými školskými pomôckami.
Samostatný priestor bude venovaný viac ako sto rokov starému kočíku rodiny Žuffovcov. Tento kočík slúžil svojmu účelu približne 40 rokov a tak sa zub času na ňom výrazne podpísal. Odborný zásah reštaurátorov mu však navrátil jeho pôvodnú krásu, a tak si ho budete môcť prezrieť aj Vy.
Nenechajte si tak ujsť našu ďalšiu výstavu, vďaka ktorej sa, aspoň na chvíľu, znovu stanete deťmi.

Múzeum Janka Kráľa, Námestie osloboditeľov 31, Liptovský Mikuláš
16:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.