Príbehy jazzu v Košiciach! - Jesenné turné 2017

Dátum:21. Sep - 21. Sep
Miesto:Košice
Kategória: Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

S radosťou vás pozývam na jesenné turné projektu Príbehy jazzu - Príbehy jazzu na cestách!
PRÍBEHY JAZZU majú za cieľ propagáciu jazzu a jeho krásy pre širokú verejnosť. Hra jazzového quartetu je dopĺňaná príbehmi o jazzových muzikantoch, histórii jazzu a jeho krásach, čím “odpovedá na mnohé otázky, ktoré môže laické publikum mať, ale bojí sa ich spýtať.”

V Cafe & Bar Smelly Cat v Košiciach sa vám vo štvrtok 21.9. o 20:00 predstaví Martin Uherek Quartet v zložení:

Saxofón a hovorené slovo - Martin Uherek
Klavír - Klaudius Kováč
Kontrabas - Róbert Ragan Jr.
Bicie - Peter Solárik

Tešíme sa na vás!

PRÍBEHY JAZZU vznikli v roku 2013 ako moja túžba priblížiť tento štýl širokej verejnosti. Verím, že na to, aby ľudia mali jazz radi a počúvali ho, musia ho predovšetkým spoznať a pochopiť – práve to sa Príbehy jazzu snažia sprostredkovať. A to nielen prostredníctvom hudby, ale aj rozprávaním príbehov o muzikantoch, o histórii jazzu, o tom, čo sa deje na pódiu, keď muzikanti hrajú a o všetkom, čo je na jazze krásne. Tým sa snažím odpovedať na otázky, ktoré môžete ako laické publikum mať.
Príbehy jazzu sú určené pre všetkých, ktorí majú záujem dozvedieť sa niečo nové – na to, aby ste si ich užili, nemusíte o jazze nič vedieť, ani ho predtým počúvať – stačí otvorená myseľ a ochota dať jazzu šancu.
Keďže cieľom je prinášať a približovať jazz čo najväčšiemu množstvu ľudí, vydali sme sa na celoslovenské koncertné turné, kde ochotným poslucháčam priblížime tajomstvá a krásy jazzu ako prostredníctvom hovoreného slova, tak aj pútavou hudbou v podaní slovenskej jazzovej špičky.
Predstavíme živelnosť swingovej hudby, bohaté improvizácie bebopu, rytmus moderného jazzu, ako aj prínos jedinečného klaviristu a skladateľa Theloniousa Monka a mnoho iného.

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.