Polievkový festival 2017

Dátum: 7. Oct - 7. Oct
Miesto:Košice
Kategória: Gastronómia, degustácie , Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

Spoznajte sa s menšinami žijúcimi v Košiciach skrz šálku chutnej polievky.

Polievkový festival umožňuje rôznym skupinám, komunitám či minoritám, ktoré v Košiciach žijú a tvoria, prezentovať svoju odlišnosť a rozmanitosť pomocou svojich (ne)tradičných, národných či iných obľúbených receptov. 

... ale nie je to len o polievke...

Základným cieľom festivalu je odstrániť bariéry medzi majoritou a minoritami nášho mesta a podporiť toleranciu a rozvoj vzájomných dobrých vzťahov medzi obyvateľmi metropoly východu.

Okrem gurmánskeho pôžitku môžu skupiny zvýrazniť svoju jedinečnosť oblečením, hudobným či iným vystúpením alebo napríklad originálnou výzdobou svojho stánku. Alternatív je mnoho, kreativite medze nekladieme.


Ako bude festival prebiehať?

Polievkáči, teda súťažné tímy, budú rozdelení do dvoch skupín.

Prvá skupina tvorená rôznorodými skupinami a komunitami zo záujmových, národnostných a iných minorít, bude o priazeň návštevníkov súperiť v súťaži o Najlepšiu polievku festivalu a jedna z nich získa Zlatú lyžicu festivalu a stane sa celkovým víťazom festivalu.

Druhá skupina bude pozostávať z profesionálov z oblasti gastronómie, ktorí festival a jeho základné myšlienky finančne podporujú.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

CENA POLIEVOK

3 eurá = 5 polievok / predpredaj platí od 18.9 do 6.10.
5 eur = 5 polievok / v deň konania (na mieste) 7.10.

Každá z podávaných polievok je limitovaná na 200 dávok.

V predpredaji je prvých 1 500 lístkov na polievky. V zakúpenej hodnote je právo hlasovať za najlepšiu polievku festivalu.

Vaše online vstupenky si môžete prísť zameniť za hlasovací lístok a žetóny na 5 polievok do Informačného centra Delta v Kasárňach/Kulturparku pred festivalom. Vyhnete sa tak zbytočnému čakanie na zámenu v rade pred vstupom na festival. 
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

Ako sa zapojiť?

Možnosť stať sa súčasťou Polievkového festivalu a ukázať svoju kultúru, národnosť alebo etnikum má každý. Stačí, ak svoj minimálne dvojčlenný tím prihlásite do 1. septembra.

Prihlášky sú dostupné na nasledujúcich odkazoch:

Komunity, neziskovky: https://goo.gl/forms/NnOPLOwOOfEZSgFF2
Partneri: https://goo.gl/forms/J9aHPCqpiaxUoZZR2

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.