4. október Svetový deň zvierat

Dátum: 4. Oct - 4. Oct
Miesto:Trenčín
Kategória: Dobrovoľníctvo

Popis podujatia

Pri príležitosti Svetového dňa zvierat, ktorý sa každoročne koná 4. októbra by sme Vás, našich psích priateľov a podporovateľov, chceli poprosiť v mene našich psích tuláčikov o darovanie malého darčeku v podobe nejakej psej dobrôtky alebo maškrtky. 
Spomeňte si na svojich domácich maznáčikov alebo na našich psích tuláčikov a doprajte im špeciálny deň, ktorý bude niečím iný, ako tie ostatné v roku. 

Tento deň bol vybraný, pretože naň pripadá sviatok sv. Františka z Assisi, ktorý bol veľkým milovníkom zvierat a je patrónom zvierat a ekológov.

Zároveň je tento dátum venovaný všetkým zvieratám na svete, aby sme si pripomenuli, že nielen ľudia, ale aj oni potrebujú v životných útrapách pomoc. Zvieratá sú cítiace bytosti, ktoré si vyžadujú našu pozornosť a úctu. Tak ako všetky stvorenia na tejto Zemi, aj oni majú právo na život vo vyhovujúcich podmienkach. Majú právo na životný priestor, ktorý vyhovuje ich prirodzeným fyzickým a psychickým nárokom.

Je dôležité, aby sme si pripomenuli, že nie sme jediné stvorenia na Zemi. Ríša zvierat ponúka neskutočné množstvo živočíšnych druhov, preto je len na nás, aby sme žili v harmónii a súlade s nimi. Pretože tak, ako má človek právo na dôstojný život, toto právo majú všetky živé tvory na tejto planéte. A aj zvieratá každého druhu, psy, mačky, všetky zvieratá, a to bez rozdielu.

Pohľad do psích očí plných lásky, porozumenia a oddanosti, studený ňufáčik chladiaci naše líce, teplý drsný psí jazyk štekliaci našu tvár, teplý mäkký huňatý kožúšok... Pes ja náš priateľ, náš spoločník, ochranca, spriaznená duša... My sme jeho život, jeho láska, jeho všetko. Je verný, oddaný až do posledného úderu srdca. Preto buďme oddaní aj my jemu.

Trenčiansky Útulok

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.