Popis podujatia

Priatelia, fotografky, fotografi, pripravili sme štvrtý ročník letnej prehliadky tvorby trochu netradičným spôsobom - výstavou v sieti. Príďte prevetrať šuflíky a šanony plné fotografií, stretnúť sa, diskutovať, vidieť inak svoje fotografie či fotografie iných. Pripravený je celodenný program. 

Tešíme sa na vás v sobotu 16.septembra. 

FOTKA V SIETI 
Fotka v sieti vychádza z konceptu "park foto", ktorý je celosvetovo známy - v parku je natiahnutá sieť, kam môže prísť ktokoľvek a vystaviť svoje fotografie. Registrovaní účastníci dostanú svoje vymedzené miesto, kam môžu nainštalovať výber svojich fotografií. V priebehu dňa, v „sieti“ plných fotografií sprostredkujeme možnosť vyjadriť sa k jednotlivým fotografiám. Na záver dňa vyhodnotíme víťazov. 

Registrácia a podmienky: https://goo.gl/forms/eMF35rtChCfzvwJi1 
9:00 - 11:00 / Registrácia a inštalácia Fotky v sieti 
16:30 / Uzavretie hlasovania 
17:00 / Vyhodnotenie Fotky v sieti 
__________________________________________________________
FOTOMARATÓN A VÝSTAVA
Ráno odštartuje Fotomaratón pre vopred zaregistrovaných účastníkov, ktorí budú musieť počas štyroch hodín odfotiť 10 záberov na rôzne témy. O týždeň na to, v piatok 22.9., otvoríme výstavu a vyhodnotíme víťazov. Výstava potrvá 2 týždne. 

Registrácia a podmienky: https://goo.gl/forms/asHGyRlQ66V6DlJf1
9:00 - 9:45 / Registrácia na Fotomaratón 
10:00 - 13:00 / Fotomaratón 
13:00 / Odovzdanie fotografií 

22.9. o 18:00 / Vernisáž výstavy a vyhodnotenie 
__________________________________________________________
WORKSHOP 
DIERKOVÁ KOMORA ... ALEBO AKO FOTOGRAFOVAŤ S KRABICOU OD TOPÁNOK
Odrazené svetlo od objektu, ktorý fotíme prechádza malou dierkou – objektívom – na krabici, schránky a premieta sa na protiľahlú stenu krabice kde je pripevnený fotopapier alebo film. Po exponovaní je takto získaný obraz vernou kópiou predlohy a je prevrátený hore nohami. Naexponovaný fotopapier v komore pri červenom svetle vyberieme, vložíme do vývojky a ustálime. Týmto spôsobom dostaneme negatív, z ktorého potom môžeme kopírovaním dosťať pozitív.

13:00 / Workshop: Dierková komora 
__________________________________________________________
KONCERT N3O AKUSTIKA 
N3O Akustika je unikátny projekt talentovaných hudobníkov z Prešova, ktorí so svojimi pozitívne naladenými pesničkami bavia malých aj veľkých už niekoľko rokov. Ich svojská kombinácia karibskej hudby s world music okorenená o slovenské ľudové prvky prináša "duchovnú revolúciu" všade, kam prídu.

17:30 / Koncert N3O Akustika 


Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.