GITÁR TRIO.

Dátum: 6. Oct - 6. Oct
Miesto:Šamorín
Kategória: Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

GITÁR TRIÓ | László Attila, Tátrai Tibor, Babos Gyula
Három gitárművész, akik három különböző stílusban, mégis egységesen, egymás játékát kiegészítve vagy éppen ellenpontozva játszanak, stílusaik keveredésével egy egészen új hangzást hozva létre. Inspirálják egymást, tehetségük és klasszis technikájuk révén pedig átveszik a másik érzését, gondolatát, és a saját stílusukban folytatják tovább az adott zeneművet.
Babos Gyula Liszt Ferenc-díjas zenész, a magyar jazzgitárművészet első számú előadója, 2005-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend tiszti keresztje kitüntetésben részesült.
László Attila Liszt Ferenc-díjas jazzgitáros és zeneszerző, a Magyar Jazz Szövetség egykori elnöke, a modern magyar jazz kiemelkedő képviselője, a Magyar Köztársaság Érdemes Művésze.
Tátrai Tibor Liszt Ferenc-díjas gitáros, zeneszerző, hazánk legjobb zenekaraiban játszott, a Tátrai Banddel megtöltötte a Budapest Sportcsarnokot.
A produkciót további két kiváló művész erősíti: a dobokon Solti János játszik, míg a ritmusszekció másik tagja Lattmann Béla basszusgitáros
Est vendége pedig a SOMORJAI Erich BOBOS Procházka szájharmónika mester.


Tátrai Trio : László Attila, Tátrai Tibor, Babos Gyul
Traja gitaroví virtuózi, ktorí hrajú rôznymi štýlmi, napriek tomu stále v súlade, doplňujúc či naopak kontrujúc svojou hrou, miešaním svojich štýlov vytvárajú úplne nový zvuk. Navzájom sa inšpirujú, ich talent a brilantná technika im dovolí precítiť hru a myšlienky druhého a voľne pokračovať v danom hudobnom diele.

Gyula Babos: Je najuznávanejším jazzovým gitaristom v Maďarsku, bol ocenený cenou Ferenca Liszta a v roku 2005 Dôstojníckym krížom Rádu Maďarskej republiky.

Attila László: Niekdajší predseda Maďarského jazzového zväzu, výnimočný gitarista a skladateľ, predstaviteľ moderného maďarského jazzu, bol ocenený cenou Ferenca Liszta a je Zaslúžilým umelcom Maďarskej republiky.

Tibor Tátrai: gitarista, skladateľ, hral v najlepších skupinách v Maďarsku, so svojím Tátrai Band-om naplnili športovú halu Budapest Sportcsarnok, bol ocenený cenou Ferenca Liszta.

Produkciu doplnia dvaja vynikajúci hudobníci: bubeník János Solti (Locomotiv GT, Tátrai Band, Kovács Kati, Presser Gábor …) a basgitarista Béla Lattmann (Charlie, Zorán, László Attila Band...)

Hosť večera bude ŠAMORÍNSKI majster ústnej harmoniky Erich BOBOŠ Procházka

Šup, šup Šamorín, 20:30

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.