Jánske Ohne

Dátum:23. Jun - 23. Jun
Miesto:Nitra
Kategória: Folklór, tradície , Hudba, festivaly, koncerty , Párty, disco, nočný život

Popis podujatia

Najdlhší deň a najkratšia noc je na Jána. Čas, kedy sa oslavuje znovuzrodenie slnka, ktoré nám dàva život. 
Dátum, kedy sa stierajú hranice medzi reálnym a nadprirodzeným svetom. 
Ohne sa pália, aby nás chránili pred zlými silami, aby sa uctilo slnko a privolal dážď na pomoc úrode. Preskakovanie ohňa má očistný význam. 
Jánska noc bola oslavou živlov a prírody a svätojánske ohne rozpaľujú vášne. Inšpirovaní našimi predkami, budeme na Jána oslavovať ohňom, rytmom a tancom. Prídte sa ponoriť do sna noci svätojánskej.
Hlavný bod programu je bubnovačka - drum cirkle s RYTMIKA.sk Prineste si aj svoje nástroje (bubny, gitary, flauty, koncovky, píštalky, fujary,...) a nenástroje (hrnce, šošovicu vo fľaši, drevo z lesa,...) aby sme si mohli spoločne zahrať. 

Hidepark Nitra, 19:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.