SO(uL CAMP for all teachers of English, location Slovakia

Dátum: 9. Aug - 16. Aug
Miesto:Šamorín
Kategória: Kurzy, školenia , Osobný rozvoj , Prednášky, semináre, besedy

Popis podujatia

A SO(u)L camp is a teacher training course like no other - and impossible to describe in words (as previous years' participants have said!). It is a wonderful international experience with two dozen or so teachers together 24/7 in a superb location actually on the River Danube itself - at Šamorin, just 20km south of Bratislava. 

As with the preceding camp in Serbia, it takes a holistic view of teaching (including yoga each morning) but also takes you into new experiences in a beautiful location but always highlights the transferablity of everything back to your own classroom. 
The Danube is a wonderful experience in itself and being alongside it will be very special but will include a day in both Vienna and Bratislava 
A truly professional programme led by Mark Andrews and Frank Prescott combined with a rich cultural experience and a holiday on Europe's amazing artery all wrapped up in one makes this a week you will never forget!! 
.. and the inclusive price of €375 is only possible because of SOL's policy to never make a profit out of a teacher. 
For details and registration see our website: www.sol.org.uk

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.