Posádkový deň detí

Dátum: 9. Jun - 9. Jun
Miesto:Prešov
Kategória: Deti a rodina , Športové podujatia , Výstavy, vernisáže, veľtrhy

Popis podujatia

Vrtuľníkové krídlo generálplukovníka Jána Ambruša Prešove aj tento rok organizuje hravý a poučný Posádkový deň detí, ktorý sa bude konať 9. júna 2017.

Deti si môžu vyskúšať aké to asi je byť tankistom alebo pilotom. Na letisku v Prešove zblízka uvidia záslužnú a ťažkú, ale krásnu prácu príslušníkov Ozrojených síl.

V čase od 09:00 do 14:00 uvidíte statické ukážky leteckej, pozemnej kolesovej a pásovej techniky, ukážky ručných zbraní, prelet vrtuľníka Mi-17, ukážku vzdušného výsadku z vrtuľníka, výcvik psov, sebaobranu a boj z blízka, zlaňovanie z vrtuľníka, ukážku zásahu proti požiaru či leteckej záchrany, výstavu plastikových modelov a veľa iného.

Pod starostlivým dohľadom prítomných vojakov si deti môžu vziať do ruky, poťažkať i zamieriť z rôznych typov ručných zbraní. Na vlastnej koži si budú môcť vyskúšať niektoré kúsky vojenského oblečenia, aj toho maskovacieho a tiež zistiť ako sa narába s vysielačkami. A určite ich poteší aj pena, ktorú vykúzlia hasiči.

Do priestorov Vrtuľníkového krídla Prešov sa dostanete cez hlavný vchod. Vstup je tradične zdarma. Autobusy môžu parkovať na odstavnom parkovisku na nástupisku útvaru v objekte VK, súkromné motorové vozidlá však môžu parkovať len mimo areálu VK Prešov. Od zaparkovaných vozidiel sa dostanete do priestorov objektu peši a rovnaký je aj pohyb po areáli.

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.