Trnavské organové dni 2017 - 22. ročník

Dátum:28. Jul - 10. Sep
Miesto:Nové Zámky
Kategória: Duchovné a náboženské podujatia , Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

Trnava privíta v rámci Medzinárodného festivalu organovej hudby už po dvadsiatydruhýkrát popredných svetových organistov. Miestom konania bude i v tomto roku priam magická Bazilika sv. Mikuláša.

Medzinárodný festival Trnavské organové dni privádza do Trnavy už od roku 1996 špičku hudobnej organovej scény. Počas dvadsaťjedenročnej tradície sa v "Malom Ríme" predstavia viacerí renomovaní interpreti – organista Fabrice Pitrois, Helmut Hasukeller, Geraud Guillemot, Kasrten Askeland, Tuomas Pyrhonen, Przemyslaw Kapitula a Esteban Elizondo.

Organové koncerty sa konajú na mieste, ktoré má mimoriadne bohatú hudobnú tradíciu – v Bazilike sv. Mikuláša, previazanú s menom a životom národného umelca Mikuláša Schneidera-Trnavského. Ten po svojom návrate do Trnavy zo štúdií prijal miesto regenschoriho a stal sa interpretom viacerých významných sakrálnych skladieb.

Skladby zaznejú prostredníctvom hry na historických organoch Baziliky sv. Mikuláša vrátane najstaršieho zachovaného trnavského organu - organového pozitívu Valentina Arnolda z roku 1783.

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.