Medzinárodný folklórny festival MYJAVA 2017 - 58. ročník

Popis podujatia

Patrí medzi najlepšie a najväčšie na Slovensku. Medzinárodný folklórny festival v Myjave - to je víkend naplnený tancom, hudbou a ľudovými tradíciami. 58. ročník sa bude konať 16. - 18. júna 2017 v areáli Trnovce a v centre mesta Myjava.

Bohatý program festivalu je dôkazom toho, že myjavský festival právom považujú za jedno z najvýznamnejších folklórnych podujatí u nás a spoločne s Detvou a Východnou patrí medzi tri najväčšie na Slovensku.

Festival privíta viac než 1500 účinkujúcich z celého sveta. Myjava sa tak na tri dni stane centrom folklórneho diania a ponúkne divákom takmer 40 scénických i nescénických programov určených pre všetky vekové kategórie. 

Aj tento rok už po 11. raz otvorí svoje brány mestečko MY-A-VY na lúke za amfiteátrom v Trnovcoch. Toto podujatie sa počas svojej existencie stalo veľmi populárnym a získalo si pozíciu druhej festivalovej scény určenej predovšetkým na nescénické programy tradičnej ľudovej kultúry. Na podujatí nebudú ani tento rok chýbať úžasný remeselnícky "Jarmek pot mijafskú vežu", "tradyčný myjafský jarmek, kerý nadvazuje na delenjaké jarmečné zvyky a tradýcyje" s prehliadkou krojov zúčastnených súborov a skupín, Kuchyňa starých materí v mestečku MY-A-VY, spojená s ochutnávkou regionálnych špecialít či obľúbená Koštovka páleného.

Oficiálne otvorenie festivalu sa uskutoční v piatok 16. júna a bude spojené s odovzdávaním Cien festivalu. Po ňom sa na javisku amfiteátra predstavia zahraniční účinkujúci z rôznych kútov sveta.

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.