Magyar Jazz Ünnepe - Sviatok maďarského jazzu

Dátum: 2. Jun - 2. Jun
Miesto:Dunajská Streda
Kategória: Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

A Magyar Jazz Szövetség által megrendezett Magyar Jazz Ünnepe koncertsorozat – zenekarok fellépéseinek biztosítása budapesti és vidéki helyszíneken, valamint a határontúli magyar lakta területeken. 
Célja: a hazai jazz előadóinak, zeneszerzőinek színpadi megjelenésének segítése, az idősebb generáció mellett a fiatal, tehetséges jazz-muzsikusok közönség előtti bemutatkozásának elősegítése.
Ez alkalommal Dunaszerdahelyen Lukács Miklós (cimbalom) és Dresch Mihály (szaxofon) duójával örvendeztetjük meg a közönséget. A hazai fiatal tehetségek közül pedig a kiváló gútai zongoratehetség, ifj. Fakas Attila és a szintén gútai Szulcsányi Péter énekes mutatkoznak be.
A koncertre a belépő 5 EUR.
A rendezvény létrejöttét a Magyar Jazz Szövetség, Dunaszerdahely önkormányzata, a Szlovák Kormányhivatal Kisebbségi Osztálya valamint a Szlovák Köztársaság Kulturális Minisztériuma támogatja.

Maďarská jazzová spoločnosť medzi 1. marcom a 30. júnom 2017 znovu usporiada celoštátne podujatie Sviatok maďarského jazzu, ktoré plánuje rozšíriť aj mimo hlavného mesta. Takto sa môžeme stať súčasťou tohto prestížneho hudobného projektu. Dňa 2. júna 2017 o 20.30 v dunajskostredskej reštaurácii Európa Rest & Bar vystúpia 2 hudobné formácie: Attila Farkas ml. (klavír) + Péter Szulcsányi (spev) a duo Miklós Lukács (cymbal) + Mihály Dresch (saxofóny).
Vstupné je 5 EUR
Podujatie je podporované Maďarskou jazzovou spoločnosťou a nadáciou NKA z Maďarska, ako aj Samosprávou mesta Dunajská Streda.

Europa Rest and Bar

20:00 

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.