Fekete Szeretlek a Studio Damúza: Kar

Dátum:12. Jun - 12. Jun
Miesto:Nitra
Kategória: Divadlo, literatúra , Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

Predstavujeme vám divadlo objektov a koncert na motívy Anny Kareniny. 

Počas smútočnej večere, popri cinkaní pohárov a doprovodu smútočnej kapely, sa namiesto pokojnej rozlúčky začnú odohrávať škriepky zo života nebohého. Ten pri náhodných pohyboch čašníka, pri nenápadnej kombinácii hudby a slova ožíva, tak ako ožíva i predstavivosť hostí. Opijení vínom sa myšlienkami prenesú do minulosti, kde sa nakoniec sami stanú postavami príbehu o Anne Karenine. 

Predstavenie možno zaradiť ku kabaretu ruského realizmu, ktorý nastoľuje dramaturgiu živou a živočíšnou hudbou, postavenou na základe ruských tradícií. Harmonika, perkusie, husle, čelo, basa a päťhlas predvedú skvelú metamorfózu hudby a divadla. Rytmika stúpa do poslednej chvíle, kedy sa divák a herec ocitnú opäť na začiatku - pri stole s pohárom vína v ruke.

Music a Cafe Nitra

Akademická 1/A

19:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.