DGS Dögös Sprint 2017 Official event

Dátum:27. May - 27. May
Miesto:Kolárovo
Kategória: Deti a rodina , Dobrovoľníctvo , Športové podujatia

Popis podujatia

Szeretsz futni? Szeretnél tenni valamit magadért? Szeretnél segíteni egy rászoruló embertársadon? Szeretnél egy közösség tagja lenni, aki egy kicsit szebbé és jobbá akarja tenni a világot?

Regisztráció: www.dgsprint.eu/regisztracio

Versenykiírás: www.dgsprint.eu/versenykiiras

Az esemény főtámogatója: Atlas fittness Centrum - Gúta

#csillaertfutok #dgsprint2017

Kürti Csilla egy fiatal gútai lány aki már 18 éves kora óta küzd a krónikus ízületgyulladással, azaz a gyógyíthatatlan reumával.

A betegség lényegét az ízületi felszín gyulladásos burjánzása képezi, amely előbb a porcot, majd mélyebbre hatolva a csontot is károsítja, illetve a környező inak gyulladásával is társul. A fájdalmas gyulladás az ízületek „elemésztése” után akár az egész szervezetre is átterjedhet. Csilla túl van két csípőprotézis beültetésen, ami után 2015-ben annyival javult az állapota, hogy bár bottal de önállóan tudott járni. A reményteli javulás ellenére a reuma tovább terjedt, Csillus ágynak esett és fájdalmas számára minden mozdulat. Jelenleg az édesanyja nélkül képtelen magát ellátni és kísérleti biológiai gyógyszerekkel kezelik.

Most a térdízületeinek műtétjére volna nagy szükség. Állapota miatt ez a műtét ötször nagyobb rizikóval jár, mint egy átlagos ember számára, ám ennek ellenére is belevágnak. Csilla példaértékű küzdeni akarásával hívta fel magára a figyelmünket, így ennek a műtétnek a kiadásaira, illetve a műtét utáni steril környezet kialakítására gyűjt az idei DGS Dögös Sprint!

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Radi beháte? Chceli by ste spraviť niečo dobré pre seba? Chceli by ste pomôcť niekomu, kto to potrebuje? Chceli by ste sa stať členom komunity, ktorej cieľom je aspoň trochu zlepšiť svet?

Registrácia: www.dgsprint.eu/registracia/

Rozpis sútaže: www.dgsprint.eu/rozpis-sutaze

Hlavný spnzor podujatia: Atlas Fittness Centrum - Kolárovo

#csillaertfutok #dgsprint2017


Csilla Kürti je mladé dievča z Kolárova, ktoré už od osemnástich rokov bojuje s chronickou artritídou, čiže nevyliečiteľnou reumou.

Ide o chronické zápalové ochorenie kĺbov, ktoré najskôr postihuje chrupavku, neskôr kosti a šľachy. Po bolestivom zápalovom ochorení sa môže artritída rozšíriť a ohroziť celý organizmus. Csilla má za sebou dve výmeny bedrového kĺbu umelým implantátom, ktoré jej umožnili v roku 2015 samostatne chodiť pomocou paličky. Napriek nádejnému zlepšeniu sa však reuma šírila ďalej, Csillus je priviazaná k posteli a každý jeden pohyb jej spôsobuje obrovskú bolesť. Momentálne sa nedokáže o seba postarať bez pomoci svojej matky a lieči sa experimentálnymi biologickými liekmi.

Teraz by akútne potrebovala operáciu kolenných kĺbov. Kvôli nepriaznivému zdravotnému stavu znamená pre ňu táto operácia päťkrát väčšie riziko ako pre bežného človeka, ale aj napriek tomu je rozhodnutá operáciu absolvovať. Jej boj o vlastné zdravie je nasledovaniahodné, čím upútala aj našu pozornosť. Tohtoročné DGS Dögös Sprint zbiera práve na výdavky tejto operácie a na vytvorenie sterilného prostredia po operácii!

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.