Folklórny Festival

Popis podujatia

27. mája 2017 sa uskutoční 7. ročník Folklórneho festivalu európskeho priateľstva a otvorenie letnej sezóny v parku Hotela Kormorán v Šamoríne – Čilistove. Celodenné podujatie je ideálne pre rodiny s deťmi i pre všetkých domácich i zahraničných návštevníkov, ktorí si chcú užiť kultúru, zábavu a prírodu.

Jednodňové folklórne slávnosti sú prehliadkou ľudového spevu, tanca, hier, remesiel a zvykov, v prekrásnej prírode na brehu Dunaja, v areáli Hotela Kormorán (www.hotelkormoran.sk).
Na Folklórnom festivale európskeho priateľstva môže návštevník očakávať prezentáciu kultúr jednotlivých menšín na Slovensku, ochutnávku miestnej gastronómie a veľa dobrej nálady. Snahou je priblížiť deťom a širokej verejnosti ľudové tradície a remeslá, umožniť im aj vlastnoručne niečo vytvoriť, prezentovať kultúrny život a zvyky svojich predkov. Sprievodným podujatím je jarmok ľudových remesiel. Nájdete tu drevené hračky, medovníky, obrazy maľované na sklo, drotárske výrobky a šperky, výrobky z dreva ako krabice, hodiny, šperkovničky, háčkované veci, sponky a čelenky pre detičky, ale aj šatky, látkové dekorácie, ručne tvarované keramické výrobky a mnoho iného.

Hotel Kormorán

10:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.