Bad Karma Boy + Role (cz)

Dátum:18. May - 18. May
Miesto:Topoľčany
Kategória: Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

Nenechajte si újsť prvý tohtoročný dvojkoncert v topoľčianskom podchode!

Bad Karma Boy (alt-pop, SK) skladajú piesne v slovenčine, postavené na gitarových linkách rozlievajúcich sa na psychadelických klávesových plochách. Dopĺňajú ich vrstveným vokálom, minimalistickou reverbovou gitarou a aranžmánmi, v ktorých nájdete aj zvuky vibrafónu či omnichordu. Bad Karma Boy majú za sebou v Čechách vystúpenia na Colours of Ostrava, United Islands of Prague alebo Besede u Bigbítu a v zahraničí aj niekoľko prestížnych podujatí vrátane Tallinn Music Week. Od svojho vzniku sú súčasťou už legendárneho vydavateľstva Slnko Records.

https://www.youtube.com/BadKarmaBoyOfficial
https://www.facebook.com/badkarmaboy

ROLE / Ušpinený gitarový indie pop so štipkou shoegaze oparu a „ľadovcové“ texty s minimom slov a maximom skrytého, nedopovedaného. Priamočiare hity, ktorých sa rádiá budú báť. Nevídano zrozumitelná a rýdzo česká poetika v čele absolutne nepriestrelného súčasného zvuku. Ak má u kapely dnes niečo zásadný význam, je to silný rukopis, ktorý ju identifikuje po pár sekundách, slovách a tónoch. A to u ROLE funguje.

https://www.youtube.com/rolevole
https://www.instagram.com/role_vole

Podujatia kultúrneho centra z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.