Ako žiť bez odpadu

Dátum: 3. May - 3. May
Miesto:Nitra
Kategória: Prednášky, semináre, besedy

Popis podujatia

Načapovať si pracie prostriedky, nakúpiť potraviny bez obalov, všetok odpad zúžitkovať, vzdať sa nákupov nového oblečenia?
Žiť ekologickejšie a šetrnejšie k zdraviu nie je len pre hipíkov žijúcich na dedine, ale ide to aj moderným ľuďom v pulzujúcom veľkomeste.

V zaujímavej prednáške nám odborníčka na odpadové hospodárstvo Ivana Maleš prezradí nielen ako správne recyklovať, ale najmä ako predchádzať vytváraniu zbytočného množstva odpadu - v každodennom živote a v každodenných situáciách. Príďte sa inšpirovať.

Ivana Maleš bude pútavo rozprávať o tom:
- ako predchádzať odpadu v každodennom živote
- ako prispieť k pozitívnej zmene vo svojom živote i v živote Zeme
- ako triediť, recyklovať, kompostovať
- prečo je skládkovanie to najhoršia alternatíva pre naše zdravie a prostredie
- ako funguje cirkulárna ekonomika

Po prednáške je pripravená diskusia.

Ivana Maleš
prišla pred dvadsiatimi rokmi z rodného Srbska na Slovensko študovať enviromentalistiku na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Už 13 rokov sa venuje téme odpadového hospodárstva v súkromnej, ale najmä v komunálnej sfére.
Je tiež spoluzakladateľkou Inštitútu cirkulárnej ekonomiky.
V súkromí sa snaží o zero waste spôsob života a o svoje skúsenosti a vedomosti sa delí s verejnosťou na blogu Nezmar.

Vstupné:
Predpredaj: 3€/osoba:
Na mieste: 4€ / osoba

Člen Ponku: Zdarma

Počet miest je obmedzený

Ponk Coworking, Východná 10, Nitra
19:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.