Iva Bittová & Čikori v Novej synagóge

Dátum:23. May - 23. May
Miesto:Žilina
Kategória: Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

Po tretíkrát prichádza fenomenálna česká speváčka a huslistka s koncertom do Novej synagógy a po tretíkrát s iným programom. Godárova skladba Mater so speváckym zborom v roku 2013, Bartókove Slovenské spevy so sláčikovým kvartetom v roku 2016 a teraz s autorskými piesňami s Vladimírom Václavkom a kapelou Čikori.

V novom albume At Home skvelým spôsobom nadväzujú na legedárne Biele Inferno a to nielen obsadením či poetikou, ale aj svojou piesňovou formou a celkovým zvukom nahrávky. Kapelu Čikori tvorí okrem Vladimíra Václavka (gitary) Jaromír Honzák (kontrabas), Oskar Török (trúbka), Antonín Fajt (klavír) a ďalší hosťujíci muzikanti. Nahrávalo sa v zlínskom štúdiu V a mastering albumu urobil v newyorskom štúdiu AREA 52 rešpektovaný Dave Cook (napr. Nick Cave, David Bowie,, Alanis Morissette, alebo Radiohead). Práca na novom albume trvala dva roky. “Pre mňa je inšpiráciou príroda a domov a táto atmosféra sa celkom určite podarila zaznamenať na tejto platni,” hovorí Iva Bittová. Hudba na albume autorsky patrí Ive Bittovej a celým Čikori. Z deviatich textov tri napísal Karel David, jeden napísal Vladimír Václavek, jeden pridal Richard Müller a na nahrávke sú aj tri anglické texty. Text k piesni A Paper Cone napísal renomovaný londýnský kritik, rozhlasový redaktor, príležitostný básnik a znalec východoeurópskej hudby Ken Hunt: “Je rok 2006, rozprávam Ive o svojom písaní textov pre niekoľko dosť dobrých hudobníkov. Jej hnedé oči sa pýtajú, či… V to popoludnie U Osla v Kolébce, pri obede a troch pivách, píšem texty pre naše prvé dve spolupráce. Je to začiatok niečoho nového. Papierový kornút je text, ktorý som začal písať v dobe, kedy som nemal ani poňatia, že Iva a ja niekedy budeme skladať spoločne. Je pre mňa sestrou, ktorú som nikdy nemal. Ako sa hovorí v klasickej indickej hudbe, je mojou sestrou v hudbe.”
www.ivabittova.com
Vstupné: 13,00 / 10,00eur
Predpredaj na:
http://drhorak.sk/?con=2718
http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/10185/iva-bittova-a-cikori--at-home

Nová synagóga Žilina, J. M. Hurbana 11, Žilina
Vstupenky: http://drhorak.sk/?con=2718
19:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.