Ako sa jazyky učia polygloti

Dátum:26. Apr - 26. Apr
Miesto:Žilina
Kategória: Kurzy, školenia , Prednášky, semináre, besedy

Popis podujatia

Učíte sa angličtinu, nemčinu či iný jazyk, a máte pocit, že ste zostali na mŕtvom bode? Neviete sa v jazyku pohnúť napriek dlhým rokom chodenia na kurzy? Možno niečo v učení sa jazykov robíte nesprávne. Čo tak sa inšpirovať od ľudí, ktorí sa tých jazykov naučili už niekoľko?

Jazyková mentorka Lýdia Machová vám prezradí, ako na jazyky idú polygloti - ľudia, ktorí plynule ovládajú viac ako 5 jazykov. Osobne ich pozná niekoľko desiatok a sama sa plynule dohovorí v 7 jazykoch bez toho, aby niekedy žila v zahraničí.

Na prednáške Lýdia porozpráva o niekoľkých polyglotoch a o tom, ako sa učia jazyky. Metód je veľmi veľa, ale všetci polygloti majú niekoľko vecí spoločných. Tieto princípy učenia sa jazykov si môžete aj vy jednoducho osvojiť a zaradiť ich do svojho každodenného života. Nejde totiž o žiadne zložité metódy bifľovania, a nepotrebujete na ne žiaden špeciálny talent.

Najväčší rozdiel medzi polyglotmi a väčšinou ľudí je v tom, že polygloti sa neučia jazyky v škole alebo na kurzoch. Takéto metódy totiž samé osebe nie sú veľmi efektívne, čo všetci veľmi dobre poznáme z vlastnej praxe. Na prednáške vám Lýdia vysvetlí, prečo, a ako to môžete napraviť.

KTO BUDE PREZENTOVAŤ: Lýdia Machová je vyštudovaná tlmočníčka a jazyková mentorka. Tlmočila okrem iného bývalú prvú dámu p. Gašparovičovú na samite 5 prezidentov ako aj svetoznámych rečníkov Tonyho Robbinsa a Briana Tracyho. Počas štúdia angličtiny a nemčiny sa sama naučila po španielsky a po poľsky, a neskôr aj po francúzsky, rusky a jazyk esperanto, pričom vo všetkých jazykoch sa dnes plynule dohovorí. V apríli minulého roku spustila svoj projekt Jazykový mentoring, v rámci ktorého pomáha ľuďom učiť sa jazyky efektívnejšie a zábavnejšie. Prednáša na medzinárodných konferenciách a jej seminárov, ktoré sú vždy veľmi rýchlo vypredané, sa zúčastnilo už vyše 200 ľudí.

Pozrite si video, v ktorom hovorí Lýdia v siedmich jazykoch o svojich obľúbených knihách:
https://www.youtube.com/watch?v=iYwaPPW63Vc

Príďte nabrať novú motiváciu do učenia sa jazykov na prednášku polyglotky, ktorá jazykmi priam žije.

Vstupné:

Na mieste: 5€ / 3€ (študenti)

Lístky si v predpredaji môžete zakúpiť tu:http://bticket.sk/ako-sa-jazyky-ucia-polygloti--zilina

Stanica Žilina-Záriečie, Závodská cesta 3, Žilina
Vstupenky: http://bticket.sk/ako-sa-jazyky-ucia-polygloti--zilina
19:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.