Cestovateľský festival Cestou necestou

Dátum: 2. Apr - 2. Apr
Miesto:Trenčín
Kategória: Kino, filmy , Prednášky, semináre, besedy

Popis podujatia

Cestou necestou po piatykrát v Trenčíne s troma inšpirujúcimi prezentáciami
http://www.cestounecestou.sk/podujatie/2017-04-02-trencin/

18:00 Tomáš Vilček - Cesta okolo sveta Tomas World Expedition
Cestovateľská vášeň Tomáša prinútila zbaliť si caky-paky a vyraziť na vandrovku do sveta.
Irán, Afganistan, India, Bolívia, Pobrežie Slonoviny a oveľa viac. Na ceste okolo sveta zažíva nevídané dobrodružstvá a stretáva mnoho inšpiratívnych ľudí. Ocitá sa zoči-voči občianskym vojnám, teplotným extrémom, pozerá do tváre tým najstrašidelnejším chudobám... Popritom stopuje tisíce kilometrov a kempuje v divočine pod miliónmi jagavých hviezd. Cestuje v čase, aby sa nadýchol čarovnej histórie a dotkol fascinujúcich kultúr.
Táto cesta vás vtiahne do silných exotík. Tak autenticky, až zabudnete, že ste na festivale.
Pridajte sa k Tomášovi, bude to vzrušujúca jazda svetom.

19:20 Veronika Sivová - Svalbard - "chladný okraj" Nórska
Prezentácia bude o najsevernejšom mesta sveta, Longyearbyen, a ďalších prekrásnych miestach na arktickom Svalbarde. Okrem premietania fotografií v nej odoznejú aj zaujímavosti o živote na tomto jedinečnom mieste, ľadovcoch a ľadových medveďoch, ťažbe uhlia, Globálnom úložisku semien, či povinnosti nosiť strelnú zbraň ...

20:15 prestávka

20:30 Petra Koláčková - Argentína a Čile (blonďavo a spontánne)
Ako sa dá 3 mesiace cestovať po Argentíne a Čile s palcom hore a bez cestovateľských plánov? 3 mesiace, precestovaných takmer 14 000 kilometrov, najkrajšia farba vody, lozenie po skalách v Patagónii, studený Koniec sveta aj najsuchšia nepolárna púšť na svete, preťažený palec od stopovania, couchsurfing, jazda na koni, lámajúci sa ľadovec a neuveriteľná láskavosť a pohostinnosť ľudí urobili z tejto cesty niečo nezabudnuteľné. Podelím sa s vami o zážitky a cestovateľské tipy a aj o to, aké to je, keď má človek viac šťastia ako rozumu.

Vstupné:
- 6 eur na mieste

Klub Lúč, Kniežaťa Pribinu 3, Trenčín
18:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.