Mňága & Žďorp 2017

Dátum: 1. Apr - 1. Apr
Miesto:Nové Mesto nad Váhom
Kategória: Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

Mňága & Žďorp - 30 rokov

Česká hudobná skupina zastupujúca žáner alternativny rock. Kapela, pochádzajúca z Valašského Meziříčí,sa formovala od roku 1983. Často se menilo zloženie kapely. Spočiatku vystupovala pod názvom Slepé střevo, členovia Mňágy súčasne pôsobili i v iných kapelách (Velký plytkoš, Happyend). Tieto kapely však zanikajú a od roku 1987 sa hovorí už len o skupine Mňága a Žďorp.

Do povedomia sa dostala predovšetkým hitom „Hodinový hotel“, ktorý je prvou skladbou na debutovom albumu skupiny, s názvom Made in Valmez (1991). Posledný, už rádovo dvanásty album vyšiel 3. novembra 2014 a volá sa Made in China.

Frontman skupiny Petr Fiala naviac vytvoril samostatné album Nečum a tleskej! (1994) a Je čas (2005).

Zvláštne znejúce slová tvoriace názov skupiny pochádzajú zo siezského dialektu. Mňága a Žďorp patria medzi nejvýraznejšie hudobné kapely českej porevolučnej éry.

Rezervácie: info@bluenote.sk alebo na tel.č.032/744 00 08 a 0902 608 912.

Blue Note Jazz and Music Club, J.Hašku 18, Nové Mesto nad Váhom
Vstupenky: http://www.ticketprotal.sk/
20:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.