VŠADE DOBRE

Dátum:16. Mar - 16. Mar
Miesto:Púchov
Kategória: Divadlo, literatúra

Popis podujatia

Grétka a Gusto sú manželský pár, ktorý sa ocitne na ulici... z tejto zúfalej situácie nevedia nájsť východisko a preto sa rozhodnú pre dobrovoľný odchod z tohto sveta. Našťastie sa im to nepodarí a tak sú nútení popasovať sa s novou životnou situáciou. V snahe prežiť sú ochotní ísť po žobraní, vtierať sa na rôzne spoločenské akcie a rauty, ba dokonca vyskúšať najstaršie remeslo... Keďže sú obaja dosť naivní, pomáha im "skúsený" bezdomovec Zemák.
Pomaly ale isto sa obaja prispôsobujú životu na ulici a to, čo sa im zo začiatku zdalo ako katastrofa, ich teraz teší. Uvedomujú si, že získali slobodu a nezávislosť a že prežiť sa dá takmer všade, pokiaľ je pri vás niekto, komu na vás záleží. A tak v závere hry, keď sa pri nich objaví starosta a ponúkne im v rámci svojej predvolebnej kampane byt, manželia zareagujú prekvapivo... Táto tragikomédia je analýzou medziľudských vzťahov, spolunažívania, ale i zrkadlom dnešného hektického a často povrchného života. Predstavenie sa končí symbolicky na Vianoce a nezáleží na tom, či ste v paláci alebo na ulici, veď všade dobre, pokým je rodina spolu...

16.3.2017 19:00
Divadlo veľká sála

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.