DALIBOR KARVAY & MIRIAM RODRIGUEZ BRÜLLOVÁ

Dátum:21. Apr - 21. Apr
Miesto:Poprad
Kategória: Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

D. Karvay – husle a M. R. Brüllová - gitara - dvaja výnimoční umelci sa predstavia v spoločnom koncerte popradským divákom. Miriam študovala na Štátnom konzervatóriu a VŠMU v Bratislave. Magisterský titul získala v Kanade pod vedením špičkového gitaristu A. Pieriho. Získala najvyššie ocenenia na gitarových súťažiach na Slovensku aj vo Viedni, v Kutnej Hore, v španielskej Toroelle a v nemeckom Weikersheim. Predstavila sa v známych koncertných sálach – v pražskom Rudolfíne, v berlínskom Konzerthause, v kórejskom Soul Art Center, vo veronskom Tetro Filarmonico a v mnohých ďalších. Mimo Slovenska vystupovala v mnohých štátoch Európy, v Južnej a Severnej Amerike, v Afrike a v Ázii. Pedagogicky pôsobila na Universität für und darstellende Kunst vo Viedni a v súčasnosti učí na konzervatóriu v Bratislave.
Dalibor absolvoval mimoriadne štúdium na Žilinskom konzervatóriu a neskôr na Viedenskom konzervatóriu. Zúčastnil sa taktiež viacerých majstrovských kurzov u uznávaných pedagógov. V roku 2009 získal cenu ministra kultúry SR Za vynikajúce umelecké výsledky a úspešnú medzinárodnú interpretáciu slovenského interpretačného umenia. Nadácia Tatra banky mu v roku 2011 udelila cenu Mladý tvorca hudby v kategórii hudba. Koncertoval s mnohými svetovými orchestrami a v mnohých krajinách sveta. Umelec sa mimo iného venuje aj komornej hudbe. Skladby autorov: J. Massenet, F. Kreisler, N. Paganini, A. Piazzolla, A. Rodriguez, C. Saint Saens, P. de Sarasate

21.4.2017 18:00
divadelná sála Domu kultúry v Poprade

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.