KOMORNÝ ORCHESTER ZOE

Dátum:11. Apr - 11. Apr
Miesto:Poprad
Kategória: Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

Komorný orchester ZOE je svojím spôsobom výnimočné teleso, ktorého členmi sú mladí slovenskí umelci, ktorých okrem pôsobenia v domovských orchestroch / Slovenská filharmónia, Symfonický orchester slovenského rozhlasu, Orchester Opery SND / spája vášeň pre komornú hudbu a spoločné muzicírovanie. S orchestrom spolupracovali významní slovenskí aj svetoví umelci – dirigenti A. Rahbari, M. Lejava, R. Štúr, M. Motokár, alebo sólisti D. Karvay, A. Kučerová, M. Paľa, P. Bršlík, R. Kresta, E. Danel a mnohí ďalší. ZOE uviedol viaceré svetové premiéry od slovenských skladateľov – J. Iršai, M. Lejava, V. Graffinger, L. Borzík a slovenské premiéry svetových skladateľov, napr. Arvo Pärt, Gustav Mahler či Alfred Schnittke. Orchester
spolupracuje s VŠMÚ na viacerých projektoch zameraných na podporu mladých umelcov, skladateľov, dirigentov či inštrumentalistov a pravidelne uskutočňuje charitatívne koncerty pod záštitou rôznych osobností spoločenského a kultúrneho života. ZOE je biblické slovo gréckeho pôvodu a znamená večný život. Hilda Gulyásová je absolventkou Konzervatória v Bratislave v odboroch spev a cirkevná hudba, ako aj hudobnej vedy na Filozofickej fakulte UK v Bratislave a na Teologickej fakulte TU. Ako členka Komorného zboru Štátneho konzervatória v Bratislave sa sólisticky predstavila dielami sakrálneho charakteru z obdobia baroka, klasicizmu a súčasnej chrámovej hudby v štátoch Európy, USA a Blízkeho Východu. Pravidelne spolupracuje s telesami ako Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala, Solamente naturali, je členkou gospelovo - jazzovej formácie The Hope Gospel Singers and Band. Pedagogicky pôsobí v Štátnom konzervatóriu v oddelení cirkevnej hudby a spevu. Skladby autorov: R. Giazotto, T. Albinoni,V. Vavrilov, G. Gaccini, A. Vivaldi, G. F. Händel, A. Corelli.

11.4.2017 18:00
divadelná sála Domu kultúry v Poprade

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.