Prvý jazzový večer s Petrom Lipom a AMC trio

Dátum:27. Mar - 27. Mar
Miesto:Prešov
Kategória: Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

Petra Lipa - slovenský JAZZ & BLUES GURU zavíta spolu s hosťom AMC trio do nášho ENCORE / ENCORE live a predstavia svoje majstrovské umenie. Zaručujeme dokonalý umelecký zážitok nie len pre vyznávačov jazzovej hudby.

Peter Lipa – najvýznamnejšia osobnosť slovenského jazzu, spevák, skladateľ, organizátor, moderátor, manažér jazzového diania, dlhoročný dramaturg a promotér popredného európskeho festivalu Bratislavské jazzové dni. V ankete časopisu Medzinárodnej jazzovej federácie Jazz Forum sa už v 80. rokoch pravidelne umiestňoval medzi najlepšími európskymi jazzovými spevákmi.
Vychádza z bluesu, soulu i klasického mainstreamového idiómu. Je veľmi flexibilný a má výbornú štýlovú orientáciu. Jeho rozpätie siaha od klasických jazzových štandardov a dixielandu cez latinskoamerický jazz, jazzový šansón a spirituál až po funky a rock. Netají ovplyvnenie spevákmi ako Jimmy Rushing, Ray Charles, Al Jarreau, Joe Cocker či BobbyMcFerrin. Spontánne improvizačný typ.

AMC trio
AMC trio je slovenské klavírne trio... Hoci, pravdupovediac, z vyššie uvedeného platí najviac, že je slovenské, menej, že je klavírne a veľmi často neplatí ani to trio. V každom prípade však platí, že ide o zoskupenie troch hudobníkov medzinárodného formátu s dobrými kontaktmi na svetovej jazzovej scéne. Randy Brecker, Philip Catherine, Bill Evans, Ulf Wakenius, Mark Whitfield, Michael Patches Stewart a mnohí ďalší si radi podávajú ruky s členmi AMC Tria, či už ako hostia na ich koncertoch, alebo spoluhráči v štúdiu. Toto zoskupenie, ktoré si budovalo svoj hudobný základ v mainstreamovom jazze, je na scéne už neuveriteľných dvadsať rokov. Tvoria ho klavírista Peter Adamkovič, kontrabasista Martin Marinčák a bubeník Stanislav Cvanciger. Hosťom večera bude na gitare Samuel Marinčák

Vstupenky v predaji v sieti Ticketportal SK https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=23321
priamo v ENCORE poker & lounge bar - kaviareň alebo na mieste v deň koncertu.
Vstupné:
8€ predpredaj na Ticket portal SK
10€ na mieste

Možnosť rezervácie exkluzívneho sedenia na tel.č. 0908 400 200
Upozornenie:
Pri rezervovaní exkluzívneho sedenia je potrebné mať lístok už zakúpený, pretože kapacita sedenia je obmedzená.
Pri rezervovanom exkluzívnom sedení prosím o usadenie sa na rezervovanom mieste o19:30, t. j. 30 minút pred začatím koncertu

ENCORE the club, Sabinovská 1, Prešov
20:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.