Jungle Label & Fred Wesley

Dátum: 4. Apr - 4. Apr
Miesto:Košice
Kategória: Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

Košická funky kapela Jungle Label so speváčkou Katarínou Demskou si z Kasární/Kulturparku odniesla ešte v roku 2015 cennú trofej z autorskej pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad s chytľavou funky piesňou Len ty a ja. Na pódium, na ktorom získala veľký úspech, sa opäť vráti 3. apríla a pokrstí svoj druhý štúdiový album s názvom WHO´S GONNA PAY FOR THAT?! Svetlo sveta uzrel v závere minulého roka. Krstným otcom bude Fred Wesley, americký jazzový a funkový trombónista, najznámejší spoluprácou s Jamesom Brownom, ako aj s Parliament-Funkadelic.

Produkcia kapely pozostáva z vlastnej tvorby, ale aj z coverov najlepších funkových kapiel. V tvorbe nájdete vplyvy Earth, Wind and Fire alebo kráľa funku Jamesa Browna, no rovnako inšpiratívni sú mladší hudobníci ako Bruno Mars či Jamiroquai. S anglickými textami sa snažia preraziť aj v zahraničí.

Hudobný žáner funky zažíval svoju najväčšiu slávu ešte v 70. rokoch minulého storočia a jeho najznámejšími znakmi boli silná basová linka, ostrá gitara a tiež aj výrazné rytmické dychy. V tomto duchu sa snaží kráčať aj košická formácia.

Pódiové skúsenosti čerpali hudobníci od svojich skúsenejších kolegov z brandže. Vystupovali ako predkapela na koncertoch Peter Bič Projekt a britskej legendy Shakatak. Vystupovali tiež v rámci programu Košické Vianoce, na festivale My sme východ a na rôznych ďalších.

Zloženie kapely:
speváčka: Katarína Demská
gitara: Juraj Kováč
klávesy: Peter Telepčák ml.
bicie: Lukáš Korchňak
bassgitara: Peter Kočiš
tenor saxofón: Tomáš Javnický
trombón: Ivan Kopeček
trúbka: František Babčák

vstupné: 10 € v predpredaji / 13 € v deň podujatia

K13 - Košické kultúrne centrá, Kukučínova 2, Košice
Vstupenky: http://ticketware.eu/p/4y0B

20:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.