Cestovateľské kino 2017: Kórejské denníky

Dátum: 3. Apr - 3. Apr
Miesto:Košice
Kategória: Prednášky, semináre, besedy

Popis podujatia

Cestovateľské kino ponúkne návštevníkom v Kasárňach/Kulturparku cestovanie po Južnej Kórei s Oliverom Filanom. Svoje Kórejské denníky otvorí 1. marca o 19:00 hod. Záujemcovia sa dozvedia o Kórei všetko, čo chcú vedieť. Cestovateľ prichádza so svojimi zážitkami, ktoré zozbieral za sedem mesiacov na druhom konci sveta. Žil tam, pracoval a spoznával krajinu nielen ako turista, ale poriadne do hĺbky. Presvedčí, že aj hypermoderná spoločnosť vie byť poriadna exotika.

Oliver Filan odpovie na otázky, či Kórejci naozaj tak tvrdo pracujú, koľko tak asi za večer vypijú sodžu, vysvetlí čo to vôbec je a či by ho odporučil someliér k hostine zo surových rýb alebo k dožang džige. Odpoveď dostanete aj na to, či je Soul naozaj New Yorkom Ázie, ako žije mesto s 25 miliónmi obyvateľov, či im nie je pritesno a čo majú spoločné so Slovákmi.

Porozpráva o konzumácii surových morských červov, hyperrýchlych vlakoch, najväčšom nákupnom centre sveta, kláštoroch uprostred mrakodrapov, noci v džimdžilbangu, najkrajších plážach Džedžu, idoloch kórejského popu…

Prezentácia fotografií a videí bude spojená s ochutnávkou kórejského alkoholu a pochutín.

Vstupné: 6€

K13 - Košické kultúrne centrá, Kukučínova 2, Košice
19:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.