MŇÁGA a ŽĎORP 2017

Dátum:29. Mar - 29. Mar
Miesto:Košice
Kategória: Hudba, festivaly, koncerty

Popis podujatia

Mňága a Žďorp tento rok oslavuje 30 rokov na scéne. V januári se zatvorila do štúdia Sono a nahrala v produkcii Milana Cimfeho svoj 13. album “Třínohý pes”. To predstaví na veľkom jarnom turné.

„Album sme pripravovali dva roky. V domácom štúdiu, na koncertoch, na sústredeniach. Pol roka pred nahrávaním sme vymenili bubeníka a to se potom z hľadiska ďalšej existencie tohto albumu a vlastne aj našej kapely, ukázalo ako úplne zásadné. A dúfam, že je to na albume počuť, 'kurvadrát',” hovorí so smiechom spevák Petr Fiala.

Rovnako ako pri poslednej štúdiovke Made in China sa Mňáge podarilo získať peniaze na nahrávanie pomocou crowdfundingu. Chceli vybrať 400 000 Kč, ale fanúšikovia im prispeli skoro dvojnásobok - vyše 777 000 Kč. Kapela tak okrem nového albumu vydá aj reedíciu debutu Made in Valmez na vinyle a sadu retro tričiek.

„Nahrávanie v Sone a spolupráca s Milanom Cimfom bola perfektná skúsenosť. Počas celej doby nahrávania albumu som v štúdiu nevidel jediný kyslý ksicht. Všetko išlo až nepochopitelne dobre. Zvukovo sa mi album zdá úplne odlišný od toho minulého, ale to už nechám na posúdenie milým poslucháčom. Vyjde tento rok v marci,” dodává Petr Fiala.

Vstup: 9€ (predpredaj) / 12€ (v deň koncertu)

Tabačka Kulturfabrik, Gorkého 2, Košice
20:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.