Cestovateľský festival Cestou necestou 2017 v Košiciach

Dátum:27. Mar - 28. Mar
Miesto:Košice
Kategória: Prednášky, semináre, besedy

Popis podujatia

Cestovateľský festival Cestou necestou v Košiciach

Cestovateľský festival Cestou necestou v Košiciach v marci prinesie 7 pútavých prezentácií
http://www.cestounecestou.sk/podujatie/2017-03-27-28-kosice/

PONDELOK 27.3.2017
18:00 Evit a Janči Mazancovci - Amerikou pod plachtou a na bicykli
Ochutnávka jedného sna dvoch ľudí o spoznaní sveta a túžbe po dobrodružstve, slobode a dokázaní, že sa to dá.
Cestou či necestou, morom či súšou, riekami či púšťami, v suchu či v daždi, na bicykloch či stopom či autobusom či inak.
19 mesiacov + 17 krajín + 9000 km na 2 kolesách + 2200 námorných míľ + 6228 mnm + kopec stretnutí, chutí a zážitkov = svadobná cesta inak

19:00 Evit a 2x Janči Mazancovci - S dieťaťom na zhrdzavenom haluznom tandeme
Keď rodičovstvo neprináša očakávanú zodpovednosť a sedenie na zadku, ale výzvy, ako cestovať aj s potomkom. :)
Vietor vo vlasoch, úsmev na perách, šťastie, že sedíme na vlastnom vysnívanom tandeme a ten pocit, že mať dieťa nezastaví naše plány a sny! ...ale aj hrdzavejúci a vŕzgajúci bicykel, protestujúce dieťa vo vozíku, svalovka jak svet, komáre pri Dunaji a nefungujúce brzdy! Proste taká správna rodinná dovolenka od Bystrice až po Alpy.

19:50 prestávka

20:00 Filip Gelačik - Bolívia
Bolívia. Krajina extrémov. Šesťtisícovky sa striedajú s nížinami, tropické pásmo so soľnou púšťou. Jedna z najchudobnejších krajín Južnej Ameriky ukrýva jedinečné prírodné krásy, unikátnu faunu a flóru, no aj v čase globalizácie vyniká svojou autenticitou. Cestovateľov vítajú svojskí domáci a kultúrna inakosť. La Paz je v očiach sprievodcu Filipa Gelačika jedným z najzaujímavejších miest na svete. Pýtate sa prečo? Prezradí sám Filip, ktorý si k Bolívii stihol vytvoriť za roky na cestách výnimočné puto.

21:00 Maroš Matoušek - Japonsko - iná planéta
Tokyo a Kjóto majú aj v dnešnej modernej dobe svoje zákutia, kde sa akoby zastavil čas. Poďme sa spolu pozrieť na staré chrámy Tokya, kde sa vykonávajú tradičné svadby a potom sa vydať do rušných ulíc, ktoré predstavujú svet budúcnosti. Shinkanzenom sa presunieme v rekordnom čase do bývalého hlavného mesta Kjóta, kde sa vydáme do starobylých ulíc, v ktorých poodhalíme tajomný svet gejše. Taktiež navštívime neďalekú Arashiyamu, v ktorej sa prejdeme známou bambusovou alejou.

-------
UTOROK 28.3.2017
18:00 Maroš Matoušek - Vietnam
Spoločne sa motorkou vyberieme z Hanoja do známeho zálivu Halong, navštívime blízky ostrov Cat Ba a loďou sa preplavíme okolo stoviek vápencových ostrovov. Následne navštívime horské stredisko Sapa pri hraniciach s Čínou, kde okrem tradičných trhov zavítame do zabudnutej dediny, kde sa zastavil čas. Napokon sa ocitneme na najvyššom vrchu krajiny, vo výške 3140 m, a z nadhľadu si vychutnáme pohľady na šíre okolie. V závere zavítame na známy ostrov Phu Quoc, ktorý ponúka okrem pláží aj niečo pre milovníkov podmorského sveta. Návšteva vojnového múzea v Saigone je skutočne nezabudnuteľným zážitkom a zároveň záverečnou bodkou na tejto ceste.

19:15 Tomáš Vilček - Cesta okolo sveta Tomas World Expedition
Cestovateľská vášeň Tomáša prinútila zbaliť si caky-paky a vyraziť na vandrovku do sveta.
Irán, Afganistan, India, Bolívia, Pobrežie Slonoviny a oveľa viac. Na ceste okolo sveta zažíva nevídané dobrodružstvá a stretáva mnoho inšpiratívnych ľudí. Ocitá sa zoči-voči občianskym vojnám, teplotným extrémom, pozerá do tváre tým najstrašidelnejším chudobám... Popritom stopuje tisíce kilometrov a kempuje v divočine pod miliónmi jagavých hviezd. Cestuje v čase, aby sa nadýchol čarovnej histórie a dotkol fascinujúcich kultúr.
Táto cesta vás vtiahne do silných exotík. Tak autenticky, až zabudnete, že ste na festivale.
Pridajte sa k Tomášovi, bude to vzrušujúca jazda svetom.

20:30 prestávka

20:45 Zdenko Somorovský - Naprieč Brazíliou
Prezentovať budem 4 národné parky - Pantanal, Chapada dos Guimaraes, Lencois Maranheses, Serra do Intendente, plavbu po rieke Amazonke a Amazónský prales s indiánskym kmeňom Tucana, najväčší riečny ostrov Ilha Marajó, severné pobrežie Brazílie. Taký výber z ciest môjho ročného pobytu v Brazílii.

-------
Vstupné:
- 6 eur na jeden deň v predpredaji / 7 eur na mieste
- 10 eur na 2 dni v predpredaji / 12 eur na mieste
- 4 eurá vstup na poslednú prezentáciu dňa

PRIDAJ SA DO ODBERU NOVINIEK EMAILOM A ZÍSKAJ:
- 200 stranový cestopis "Na juhoamerickej vlne" v PDF zdarma
- bonusový prístup ku kompletnej výbave k článku: http://www.cestounecestou.sk/2016/12/co-som-si-zabalil-na-4-mesiace-do-indonezie-a-png/
- budeš vedieť o našich podujatiach ako prvý
Pridaj sa na: https://app.mailerlite.com/webforms/landing/h5s8u5

PARTNERI PODUJATIA:
- Hlavný partner: www.victorytravel.sk
- Partner: Kadetade.com
- Podporovatelia: sgs-holding.com
- Hlavní medialni partneri: www.hiking.sk, www.outdoorfilmy.sk, www.zamenej.sk, blablacar.com, www.dobrodruh.sk, www.interez.sk

EXPEDIČNÝ FOND:
V septembri 2016 sme vybrali 3 expedície, ktoré sme podporili sumou 544 eur! Prihlás svoju expedíciu alebo podpor 2% alebo ľubovoľným darom Epedičný fond.
Viac o podporených expedíciách: www.cestounecestou.sk/2016/09/vyhodnotenie-2-rocnika-expedicneho-fondu/
Viac o Expedičnom fonde: cestounecestou.sk/expedicny-fond/

MÁŠ ZÁUJEM PREZENTOVAŤ ALEBO POMÁHAŤ?
Máš záujem prezentovať na Cestou necestou v budúcnosti? Viac na: www.cestounecestou.sk/bud-sucastou/prezentuj/
Alebo chceš byť dobrovoľníkom? Viac na: www.cestounecestou.sk/bud-sucastou/dobrovolnik/

MÁŠ ZAUJÍMAVÝ ČLÁNOK, ktorý si ešte nikde nepublikoval? Napíš nám a uverejníme ho na: http://www.cestounecestou.sk/blog/

Tabačka Kulturfabrik, Gorkého 2, Košice
18:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.