Pat a Mat s kamarátmi

Dátum:18. Mar - 18. Mar
Miesto:Košice
Kategória: Deti a rodina , Divadlo, literatúra

Popis podujatia

Milí rodičia a deti, pozývame Vás na rozprávkové divadelné predstavenie, v ktorom uvidíte naživo známe rozprávkové postavičky z večerníčkov :)

Stretnúť ich môžu deti, ktoré prídu na divadelné predstavenia do Kasární/Kulturparku 18. marca o 15:00 a 17:00 hod. Rozprávkové divadlo pre deti medzi ne príde s muzikálom Pat a Mat s kamarátmi.

Okrem dvojice popletených, smoliarskych, no nekonečne optimistických domácich majstrov s bezhraničným sebavedomím, ktorá sa už roky objavuje na televíznej obrazovke ako A je to! Pat a Mat, prídu aj Maťko a Kubko, slimák Maťo a škriatok Klinček, Traja chrobáci, Majka z Gurunu a Deduško Večerníček. S obľúbenými rozprávkovými hrdinami sa budú môcť malí diváci po predstavení aj odfotografovať.

Nerozluční kamaráti sú nešikovní až beda. Spoločnými silami sa pokúšajú vyriešiť najrôznejšie problémy, čo sa ale nezaobíde bez ďalších komplikácií. Raz niečo pokazí Mat a Pat zachraňuje situáciu, len aby sa po chvíli ich úlohy vymenili.

Roztomilé nemehlá poznajú diváci vo viac než sto krajinách sveta. Za vznikom animovaného seriálu boli kreslené vtipy výtvarníka a režiséra Ľubomíra Beneša, ktoré vymýšľal pre časopis s dvoma „kutilmi“ – pánmi Ouholíčkom a Sedlecom. Potom si prizval k spolupráci dramaturga Jiřího Kubíčka a výtvarníka Vladimíra Jiránka a spoločne vytvorili film Kuťáci. Pilotný diel pre seriál vznikol v roku 1976. Dnešnú podobu so žltým a červeným tričkom a čapicou a rádiovkou dostali postavičky o tri roky neskôr. Mená Pat a Mat dostali v roku 1985. V súčasnosti existuje takmer 90 častí s príbehmi majstrov, ktorým sa všetko kazí, ale nikdy sa na seba nezlostia a sú vždy plní optimizmu, nápadov a nadšenia. Nakoniec sú vždy so svojim dielom spokojní, čo potvrdzujú známym gestom „…a je to!“.

Tešíme sa na Vás!

Vstupné: 7 €

K13 - Košické kultúrne centrá, Kukučínova 2, Košice
Vstupenky: http://www.divadlo-pre-deti-vstupenky.sk/kategoria/18-3-2017-kosice-kasarne-kulturpark/
15:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.