Ako sa brániť manipulácii a konšpiratívnemu mysleniu

Dátum:11. Mar - 11. Mar
Miesto:Družstevná pri Hornáde
Kategória: Kurzy, školenia

Popis podujatia

Ako sa brániť manipulácii a konšpiratívnemu mysleniu

Ako rozpoznať manipuláciu v médiách a v každodennej komunikácii? Ako sa prejavuje konšpiračné myslenie ( tzv. prejav lenivej mysle a osobnej neistoty)? . V čom spočíva ich atraktivita -triviálny pohľad na svet v komplexnej a zahusťujúcej sa džungli informácií, ktoré je ťažko triediť a štrukturovať. Na základe videí a prípadových štúdií z konšpiračných kampaní a na základe prehrávania rôznych manipulačných trikov sa naučíme rozoznávať , preventívne sa pripravovať na takéto situácie brániť sa, keď v nich ocitneme.
V cvičeniach sa zameriame najviac na logické klamy a argumentačné fauly, na chyby 1. a 2. typu (Falošné potvrdenie/odsúhlasenie) a Falošné odmietnutie/popretie) zostavovanie falošných grafov a zavádzajúca vizualizácia , sugestívnu manipuláciu s obrázkami a ikonografikami. V dekódovaní mediálnej manipulácie sa zameriame na analýzu aktérov, tém, jazyka.
Po absolvovaní kurzu sa nestanete imúnni voči akejkoľvek manipulácii (je to ako boj s vždy novými typmi počítačových vírusov), ale výrazne si posilníte intuíciu na momenty keď hrozí zavádzanie, klamstvo, neférovosť.

Cena: 17€
V cene je ľahké vegetariánske občerstvenie a lektor

Prihláste sa na adrese: silvia.sosna@gmail.com
info: 0904951139
Prihláška je platná po uhradení zálohy 10€ na:
SK0431000000004350058227
do správy pre prijímateľa napíšte manipulacia_vaše meno

Nocľah: v prípade záujmu nahláste emailom aj nocľah z piatka na sobotu v Ekocentre SOSNA, platí sa priamo na mieste 6€
_________________________________
PhDr. Dušan Ondrušek, CSc. Založil a vyše 20 rokov viedol organizáciu PDCS, ktorá sa venuje problematike verejného dialógu , prevencii a transformácii konfliktov a intervencii v náročných rozhodovacích situáciách. Pôvodným vzdelaním a praxou je psychológ Trénersky a konzultačne sa zameriava na oblasť alternatívnych spôsobov riešenia konfliktov a otázky efektívnej komunikácie, ako tréner a facilitátor a mediátor doteraz pôsobil vo viac ako 40 krajinách Je autorom a spoluautorom viacerých kníh a odborných článkov napr. publikácie „Čítanka pre neziskové organizácie“, „Konflikt, zmierovanie, zmierovacie rady., „Tréning? Tréning““
Kontakt: dusan@pdcs.sk

Ekocentrum Sosna, Okružná 17, Družstevná pri Hornáde
09:00

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.