Varenie raňajkových kaší s ochutnávkou

Dátum:15. Feb - 15. Feb
Miesto:Zvolen
Kategória: Gastronómia, degustácie , Prednášky, semináre, besedy

Popis podujatia

Viete, aké je naše národné jedlo? Nie, nie sú to halušky....
Je to kaša. To, čo sa teraz pracne učíme cez filozofiu čínskej medicíny alebo filozofiu fit spoločností, to naši predkovia vedeli už dávno.
Raňajkovali sa ranné kaše z obilnín s pridaním buď zeleninky alebo ovocia. Boli to kaše z jačmeňa, ovsa, pohánky, či pšena.
Ľudia ťažko fyzicky pracovali. Potrebovali energiu, silu a nemohli si dovoliť byť chorí. Bolo veľa poľa a veľa statku.

Sama túto múdrosť našich predkov aplikujem vo svojej praxi. Už v detstve som so svojou starou mamou jedávala kaše a to som ešte netušila, že sa k tomu niekedy vrátim :-)
Obilné kaše sú výborným základom na raňajky, lebo nám dodávajú jednoduché sacharidy, veľmi potrebné pre náš život, dodávajú nám silu, energiu, tíšia nášho ducha a skľudňujú naše emócie. Budete spokojnejší, energickejší, radostnejší. Váš život a vaše fungovanie sa veľmi zlepší, pokiaľ budete raňajkovať raňajkové kaše.

Že sa toho vôbec nemusíte báť a ako na to, to všeto vás naučím pri varení raňajkových kaší. Suroviny donesiem a po uvarení kašičiek ich spoločne ochutnáme. Bude ich niekoľko druhov.
Zároveň si porozprávame, ako nám zdravotne pomôžu jednotlivé obilniny.


KEDY: 15.2.2017 STREDA
O KOĽKEJ: od 17,30 hod.
ZA KOĽKO: 12,- €
PRIHLASUJTE SA: Mirka Palacková 0948 463522, tiandezvolen@gmail.com

Miesto konania podujatia: Anaháta, P. O. Hviezdoslavova 16, Zvolen
Dátum začiatku podujatia: 15. Februára 2017 17:30

Plagát / Obrázok

Každé podujatie je zaradené podľa oblasti záujmov, miesta a dátumu uskutočnenia. Každé uskutočnené podujatie sa z nášho Kalendára podujatí automaticky odstráni. V prípade, že je v systéme pridané viackrát to isté podujatie, snažíme sa vybrať to, s najlepším popisom. Portál bizref.sk nie je organizátorom uverejňovaných podujatí a preto nezodpovedá za zmeny uskutočnené organizátormi. Odporúčame preveriť si vopred termín a čas konania podujatia priamo u organizátora. Na niektoré akcie je potrebné prihlásiť sa vopred.